Jak się spisał u mnie olejek arganowy ?

Więcej o olejku tutaj
Dlaczego warto zastosować olejek arganowy ?

Olejek arganowy jest wszechstronny w pielęgnacji urody. Dzięki niemu, nasza cera wygląda na zdrowszą i bardziej promienną. Olejek stanowi również dobrą receptę na zachowanie dłuższego młodego wyglądu. Nasze włosy nabierają ładnego połysku, a przy dłuższej kuracji może poprawić ich porost oraz powstrzymać wypadanie ich.
  • Kwas linolowy – reguluje pracę gruczołów łojowych. Zapobiega powstawiani zaskórników i chroni skórę przed utratą wody
  • Kwas oleinowy- zmiękcza i nawilża skórę oraz przyśpiesza jej regenerację. Przeciwdziała wypadaniu włosów oraz stymuluje ich porost.
  • Polifenole – Mają działanie regeneracyjne i przeciwzmarszczkowe. Poprawia kolorysty i ujędrnienie skóry.
  • Ponadto zawiera : sterole, katenoidy, ksantofile, skwalen


Moja opinia olejku arganowym z manufaktury aptecznej
 olejku arganowym z manufaktury aptecznej
  • Olejek jest zawarty w estetycznie wykonanej szklanej butelce. Naklejki z opakowania nie ścierają się, dzięki temu napisy są dłużej czytelne. Jedynym minusem dla mnie jest otwór butelki, wystarczy chwila nie uwagi by wylać całą zawartość. Osobiście w przypadku olejków wolę opakowania z kroplomierzami.
  • Olejek nie posiada zapachu, konsystencje średnio gęstą
  • Rozprowadza się bardzo łatwo na skórze jak i zarówno na włosach
  • Pierwsze odczucia po zastosowaniu olejku na skórze : olejek szybko się wchłania, nie tworzy tłustej ani lepkiej powłoki. Cera delikatnie się błyszczy jest bardziej promienna i widocznie zdrowsza. W dotyku staje się delikatna i gładka jak aksamit. Stosując olejek przez dłuższy czas zauważyłam, że pojawia się mniej wyprysków. Skóra nie zapycha się ani nie tłuści tak jak bez stosowania olejku. Odniosłam również wrażenie, że znamiona potrądzikowe szybciej się goją.
  • Olejek na włosy – Największym plusem jest ładny zwiększony blask włosów. Włosy wyglądają na zdrowsze i ładniejsze. Wyczuwalnie stały się mocniejsze a ich wypadanie zmniejszyło się minimalnie. Liczyłam na to, że olejek bardziej skutecznie zniweluje wypadanie włosów ale i tak efekt jest dosyć zadowalający. Przypuszczam, że z czasem używania olejku działanie pod kierunkiem ich wypadania polepszy się.


Ogólnie o olejku
Przyznam szczerze, trochę z przymrożeniem oka traktowałam ten cały szał na olejek arganowy. Nagle zrobiło się go pełno wszędzie a ja myślałam, że to jest kolejny chwyt marketingowy.
Myliłam się, całe te wielkie bum nie było bezpodstawne. 
Olejek naprawdę skutecznie działa a ja dawno nie byłam tak zadowolona z stanu mojej cery. Przy cerze problematycznej takiej jak moja, stosowanie olejku było szczałem w dziesiątkę. 
Zauważalnie stan cery poprawił się, stosuje olejek codziennie a ciągle nie ubywa.
Jest bardzo wydajny przez co ja mogę się cieszyć nim dłużej. Również i moje włosy korzystają na olejku, jak już wspomniałam ładniej się błyszczą i wyglądają na zdrowsze. 
Myślę, że stosowanie olejku przez dłuższy czas znacznie poprawi ich kondycję.
Olejek ma swoją cenę ale jest tego wart , jestem zachęcona do stosowania olejku przez dłuższy czas i zakupu gdy obecny się skończy. Dodatkowym atutem olejku jest posiadanie certyfikatów ECOCERT, USDA ORGANIC i Organic farming – dzięki temu mam pewność, że to olejek z najlepszych surowców produkowanych z wysokim standardem. 


Copyright © 2016 Naturalnie, że Piękna , Blogger