Farbowanie włosów korzeniem rabarbaru. Kot by pomyślał, że korzeń rabarbaru może służyć do farbowania włosów ? Z łodyg rabarbaru można przyrządzić pyszny kompot lub smaczne ciasto. Rabarbar posiada jednak znacznie więcej ciekawych zastosowań, sprawdziłam na sobie jedno z nich…
Farbowanie włosów korzeniem rabarbaru Jak przygotować mieszankę ?
Przygotowałam wszystko zgodnie z instrukcją. Nieco ponad garść korzenia rabarbaru ( planowałam
zafarbować jedynie odrosty ) wymieszałam z sokiem z pół cytryny oraz 2 łyżkami olejku z słodkich migdałków. Dodałam około 2-3 łyżek wody ( lałam na oko by postała pasta niezbyt gęsta niezbyt rzadka ) Odstawiłam na 15 minut i ponownie dolałam nieco wody by farbę można było nałożyć.


Kupiłam nie zmielony korzeń, znacznie lepiej by było posiadać zmielony korzeń na pyłek. Oczywiście zmieliłam w miarę możliwości wcześniej korzeń ale nie było to fajne. Złoto-brązowy pył unosił się wszędzie, a mnie wzięło na kichanie i kaszlenie. Dlatego nie zmieliłam do końca korzeniu. Nakładanie farby również nie było przyjemne. Nie zmielone cząsteczki wszędzie się walały i zlatywały z włosów. Nakładałam farbę nad wanną by nie doprowadzić łazienki do ruiny. Zapach tej pasty nie jest przyjemny i drażni nos. Miałam zrobić zdjęcie w trakcie, ale uwierzcie mi nie jest to ciekawy widok.
Za pierwszym razem trzymałam farbę przez 1 godzinę, ta koloryzacja praktycznie nie zmieniła koloru
moich włosów. ( Odcień farby zmienia się indywidualnie i osobą nie pewnym proponuję najpierw wykonać probe na pasemku włosów )
Drugim razem trzymałam farbę na głowie około aż 3 godziny. Z tym, że zrobiłam ją dla wygody po swojemu. Z rzewienia zrobiłam napar, przecedziłam przez gazę i wymieszałam z maską bananową Kallos tak by uzyskać papkę łatwą do nakładania włosów. Znów uwzględniłam bardziej odrosty i miałam nadzieję, że tym razem będzie coś widać.
Ku mojemu zaskoczeniu efekt jest i to duży, jednak nie taki jak tego chciałam. Włosy zmieniły kolor ale
na moich włosach rozjaśnianych. Odrosty, może minimalnie zmieniły kolor ale praktycznie dla mnie nie zauważalny. Nie wiem, czy się cieszyć z zmiany koloru włosów czy nie, poniekąd jest on ładny złoto-miodowy. Muszę się do niego przyzwyczaić, jednak na razie czuję się w tym kolorze dziwnie
Wnioski z farbowania
- W moim przypadku nie rozjaśnił włosów, nieco je ściemnił i zmienił kolor na miodowy. Dodam, że
w książkach które posiadam, ta farba służy do rozjaśniania włosów. Myślę, że to wszystko zależy od rodzaju włosów i jego kolor. Mój kolor rozjaśnionych włosów był bardzo jasny, dlatego efekt jest znacznie inny niż na moich normalnych włosach. - Nie zauważyłam, żeby moje włosy były zniszczone po farbowaniu ( Dodatek oleju z słodkich migdałów sprawił, że włosy się tak nie wysuszyły)
- Aplikacja farby jest nieprzyjemna i nie komfortowa. Znacznie lepszy jest mój sposób, czyli wymieszania naparu korzenia rzewienia z gęstą maską na papkę. Można też znacznie bardziej zmielić korzeń rabarbaru lub kupić zmielony.
- Włosy po farbowaniu nie pachną ładnie, jak już wspomniałam zapach naparu nie jest przyjemny dla
mojego nosa
Czy będę używać ponownie – spróbuję jeszcze kilka razy, mam nadzieję że odrosty z czasem trochę zjaśnieją


Efekt farbowania włosów – na długości i na odrostach
Nie slyszalam o tym sposobie farbowania wlosow 😉 a kolorek fajny.
Ciekawy efekt 🙂 Nie słyszałam nigdy wcześniej o tym sposobie 🙂
ostatnio bardzo dużo czytałam o tym zabiegu, bo chciałam wypróbować tę metodę, jednak boję się właśnie tego ciepłego odcienia, bo jestem typem lata, więc lepiej wyglądam w chłodnych odcieniach
U mnie właśnie ten nowy kolor jest bardzo zbliżony do tęczówki oczu, przez co moje oczy są mniej wyraziste.
Słyszałam kiedyś o tym sposobie. Kiedyś kupiłam nawet korzeń rzewienia, ale w celu zastosowania jako płukanki do włosów- nadal nie rozpakowałam 🙂 Boję się takich eksperymentów.
Ładny kolor wyszedł. 😀 O tym sposobie jeszcze nie słyszałam. 😀
Bardzo ciekawy blog ! naturalny przepis na farbę,to lubię 😉 pozdrawiam
Fajnie to wygląda, sposób też ciekawy – pierwszy raz o takim słyszę.
łał super efekt, muszę wypróbować 🙂
Ciekawa sprawa, nie słyszałam o tym wcześniej
[…] tutaj możecie poczytać o efektach stosowania maski do włosów na bazie korzenia rzewienia –klik-). Po użyciu dobrze zastosować olejek na włosy albo odżywkę bez spłukiwania, gdyż płukanka […]