15 przyczyn wypadania włosów. Dlaczego włosy wypadają ?


Z problemem nadmiernego wypadania włosów możemy spotkać się gdy wypada ich ponad 100 dziennie. Nie jest to rzecz, którą można lekceważyć. Być może jest to objaw chorobowy. Zazwyczaj jednak przyczyna leży zupełnie gdzie indziej i może być spowodowana nie właściwą pielęgnacją włosów czy też warunkami zewnętrznymi środowiska. Należy pamiętać o tym że, każdy z nas ma inne włosy i coś co szkodzi jednym nie ma wpływu na kondycje włosów u innych.
Warto obserwować swoje włosy, gdyż to po nich najczęściej widać niedobory witamin czy też reakcje organizmu na zmiany środowiska. Przyczyn wypadania włosów jest naprawdę dużo a wiele z nich jeszcze jest nam nie znanych. Jeśli borykasz się z tym problemem warto zasięgnąć garść informacji na ten temat.

 1. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest silny i długotrwały stres. Zdarzały się przypadki, gdy osoby które pod wpływem szokującego i nagłego przeżycia np. zobaczenie śmierci na własne oczy, traciły wszystkie włosy w ciągu dnia.
 2. Niewłaściwa gospodarka hormonalna. Przy długotrwałym wypadaniu włosów, gdy wyeliminujemy wszelkie przyczyny warto wybrać się na badanie hormonalne. Takie badanie może zlecić lekarz lub trycholog.
 3. Zbyt częste a przede wszystkim nie właściwe używanie suszarek, lokówek i prostownic.
 4. Stosowanie nie właściwych kosmetyków do włosów. Jeśli zauważyłaś u siebie większe wypadanie włosów po użyciu danego kosmetyku. Być może szkodzi twoim włosom i należy z niego zrezygnować.
 5. Duża ilość straconych kilogramów w zbyt małym czasie. Głodówki, diety cud i inne tego typu rzeczy, stosowane bez konsultacji z specjalistą szkodzą nie tylko urodzie ale też i zdrowiu.
 6. Używanie nie właściwej gumki do włosów, która zbyt silnie je ścieśnia , lub tej która powoduje ich plączecie się.
 7. Rozczesywanie włosów na siłę i szarpanie ich.
 8. Za częste farbowanie włosów trwałymi farbami. Jeśli często farbujesz włosy, pamiętaj żeby nie farbować ich częściej niż 7-8 tygodni.
 9. Zła dieta uboga zwłaszcza w białko i wapń jak i makro i mikroelementy
 10. Nadużywanie używek takich jak alkohol i papierosy
 11. Podczas stosowania niektórych leków efektem ubocznym może być wypadanie włosów.
 12. Za częste stosowanie trwałej ondulacji. W zależności od kondycji włosów i trwałości efektów zabieg ten należy wykonywać nie częściej niż raz na 3 miesiące.
 13. Mycie włosów inną wodą niż zazwyczaj. Często podczas przeprowadzki, czy to zwykłych wakacji gdy myjemy włosy inną wodą nasze włosy mogą wypadać w większej ilości.
 14. Zachorowanie na chorobę której objawem jest wypadanie włosów np. niedoczynność tarczycy, choroby dermatologiczne.
 15. Wypadanie włosów po przebyciu silnego czynnika obciążającego organizm np. po porodzie czy narkozie.

  A z jakiej przyczyny wam najczęściej wypadają włosy ?
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger