Przyczyny wypadania włosów. Dlaczego włosy wypadają ?

Z problemem nadmiernego wypadania włosów możemy spotkać się gdy wypada ich ponad 100 dziennie. Nie jest to rzecz, którą można lekceważyć. Być może jest to objaw chorobowy. Zazwyczaj jednak przyczyna leży zupełnie gdzie indziej i może być spowodowana nie właściwą pielęgnacją włosów czy też warunkami zewnętrznymi środowiska. Należy pamiętać o tym że, każdy z nas ma inne włosy i coś co szkodzi jednym nie ma wpływu na kondycje włosów u innych.
Warto obserwować swoje włosy, gdyż to po nich najczęściej widać niedobory witamin czy też reakcje organizmu na zmiany środowiska. Przyczyn wypadania włosów jest naprawdę dużo a wiele z nich jeszcze jest nam nie znanych. Jeśli borykasz się z tym problemem warto zasięgnąć garść informacji na ten temat.

Przyczyny wypadania włosów

 1. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest silny i długotrwały stres. Zdarzały się
  przypadki, gdy osoby które pod wpływem szokującego i nagłego przeżycia np. zobaczenie śmierci na własne oczy, traciły wszystkie włosy w ciągu dnia.
 2. Niewłaściwa gospodarka hormonalna. Przy długotrwałym wypadaniu włosów, gdy wyeliminujemy wszelkie przyczyny warto wybrać się na badanie hormonalne. Takie badanie może zlecić lekarz lub trycholog.
 3. Zbyt częste a przede wszystkim nie właściwe używanie suszarek, lokówek i prostownic.
 4. Stosowanie nie właściwych kosmetyków do włosów. Jeśli zauważyłaś u siebie większe wypadanie włosów po użyciu danego kosmetyku. Być może szkodzi twoim włosom i należy z niego zrezygnować.
 5. Duża ilość straconych kilogramów w zbyt małym czasie. Głodówki, diety cud i inne tego typu rzeczy, stosowane bez konsultacji z specjalistą szkodzą nie tylko urodzie ale też i zdrowiu.
 6. Używanie nie właściwej gumki do włosów, która zbyt silnie je ścieśnia , lub tej która powoduje
  ich plączecie się.
 7. Rozczesywanie włosów na siłę i szarpanie ich.
 8. Za częste farbowanie włosów trwałymi farbami. Jeśli często farbujesz włosy, pamiętaj żeby nie farbować ich
  częściej niż 7-8 tygodni.
 9. Zła dieta uboga zwłaszcza w białko i wapń jak i makro i mikroelementy
 10. Nadużywanie używek takich jak alkohol i papierosy
 11. Podczas stosowania niektórych leków efektem ubocznym może być wypadanie włosów.
 12. Za częste stosowanie trwałej ondulacji. W zależności od kondycji włosów i trwałości efektów
  zabieg ten należy wykonywać nie częściej niż raz na 3 miesiące.
 13. Mycie włosów inną wodą niż zazwyczaj. Często podczas przeprowadzki, czy to zwykłych wakacji gdy myjemy włosy inną wodą nasze włosy mogą wypadać w większej ilości.
 14. Zachorowanie na chorobę której objawem jest wypadanie włosów np. niedoczynność tarczycy,
  choroby dermatologiczne.
 15. Wypadanie włosów po przebyciu silnego czynnika obciążającego organizm np. po porodzie czy
  narkozie.
  A z jakiej przyczyny wam najczęściej wypadają włosy ?

13 komentarzy do “Przyczyny wypadania włosów. Dlaczego włosy wypadają ?”

 1. Jako nastolatka farbowałam się często i gęsto. Miałam naprawdę super włosy. Teraz, w wieku 31 lat, mam ich o połowę mniej. Czuć to, gdy się dłonią złapie włosy w kitę – kiedyś były gęste i grube. Szkoda, że 15 lat temu nie było blogów włosowych 🙂 Ale powiem również, że nowe włoski mi rosną odkąd zmieniłam dietę na wegańską – dużo więcej pochłaniam owoców, szejków, warzyw, orzechów. To widać zwłaszcza u nasady czoła. Czyli dieta jak najbardziej ma wpływ na kondycję piórek 🙂

  Odpowiedz
 2. Mam wrażenie, że moje wypadają pod wpływem stresu. W ubiegłym roku dużo ich straciłam i już sama nie mogłam uwierzyć w to, ze jestem aż tak zestresowana. Ale zaobserwowałam, że po nerwówce zawsze zostaje ich na szczotce więcej.

  Odpowiedz
 3. Ja walczę z ogromnym wypadaniem (500- 700 włosów dziennie) już dwa i pół roku. Hormony w normie, żelazo mam niskie – 51, a norma to 50-150 , ale nie chce sie podnieść co jest dziwne, bo robiłam nawet krzywą wchłaniania żelaza i jest ok. Sama juz nie wiem czy to żelazo czy co 🙁 W takim tempie na wakacjach czeka mnie przeszczep 🙁

  Odpowiedz
  • Współczuję, to nie łatwa sprawa. Może faktycznie to żelazo, słyszałam że przy niedokrwistości może to występować. Ja mogę polecić jedno na podniesienie żelaza znany i dobry sposób – picie zakwasu z buraków ( taki jak na barszcz czerwony ) polecam poszperać coś na ten temat w internecie. Wiem, że to sprawdzony sposób bo mój Szwagier pijąc po prostu często barszcz czerwony z buraków bardzo sobie poprawił wyniki krwi

   Odpowiedz
 4. Na moich włosach odbija się stres, przemęczenie czy gorsza dieta. Oprócz tego w moim przypadku powodem wypadania włosów są problemy z tarczycą.
  Warto zwrócić uwagę na leki, bo tak jak piszesz mogą wpływać na nadmierne wypadanie włosów. Warto czytac ulotki.

  Odpowiedz
 5. Niektóre z tych przyczyn są dość często powtarzane w różnych poradnikach, gazetach, ale przyznam, że część z nich mnie zaskoczyła. Nie wiedziałam, np. że zmiana wody może spowodować wypadanie włosów.

  Odpowiedz

Leave a Reply

%d bloggers like this: