Przejdź do treści

Masło Babassu – właściwości kosmetyczne

Masło babassu

Masło Babassu, ma takie właściwości jak olej Babassu uzyskiwany jest z owoców palmy Babassu, którą można spotkać między innymi w Ameryce Południowej. Olej ten jest niezwykle bogaty w kwasy tłuszczowe takie jak : Laurynowy, Mirystynowy, Palmitynowy, Oleinowy, Stearynowy. 

Jego właściwości są  bardzo zbliżone do oleju kokosowe, a głównymi cechami Oleju Babassu są :
  • Zmiękczanie i nawadnianie skóry
  • Działanie antyoksydacyjne ( przeciwdziała powstawaniu zmarszczek )
  • Przeciwdziała powstawaniu rozstępom
  • W pielęgnacji włosów zmiękcza suche i łamliwe włosy

Masło Babassu – co o nim myślę ?

Masełko a raczej bardziej olej, bardzo przypomina mi olej kokosowy. Pozbawiony jest zapachu co mnie bardzo cieszy, można go przez to swobodnie używać w produkcji domowych kosmetyków solo jak i w połączeniach.Osobiście jednak, najbardziej polubiłam stosowanie tego oleju w czystej postaci do masażu. W tym wypadku spisuje się idealnie. Szybko rozpuszcza się w kontakcie z skórą, dając uczucie topienia się ,,czegoś zimnego”. Bardzo dobrze rozprowadza się na skórze, dając jednocześnie poślizg dla lepszego wykonania masażu. 
Na zdjęciach poniżej widać jak szybko się rozpuszcza i jak wygląda skóra zaraz po posmarowaniu.

W przypadku gdy użyjemy rozsądnej ilości oleju, wchłania się on w skórę całkowicie, pozostawiając jedynie widoczny lekki połysk na skórze. Skóra wygląda na zdrowszą, jest milsza i bardziej delikatna w dotyku. Natomiast gdy użyjemy go nieco więcej ( ja robiąc masaż wolę dać nieco więcej oleju) konieczne jest potem pozbycie się nadmiaru chusteczką. W obu przypadkach, skóra po posmarowaniu nie jest klejąca i nadmiernie śliska.

Efekty

Przy częstszym i systematycznym stosowaniu, widocznie i wyczuwalnie poprawia nawilżenie skóry. Jest ona mniej szorstka, delikatniejsza w dotyku nawet na drugi dzień po użyciu oleju. Dodatkowym atutem oleju jest bardzo bogaty skład, który jest bezpieczny dla skóry nie powodując uczuleń ani podrażnień.

Z czystym sumieniem mogę polecić ten olej każdemu jako alternatywę oleju kokosowego, jak i tym którzy poszukują oleju pozbawionego zapachu.

Olej Babassu możecie kupić tutaj :
http://www.bliskonatury.pl/pl/p/Olej-Babassu-Orbignya-oleifera-50g/81

18 komentarzy do “Masło Babassu – właściwości kosmetyczne”

  1. Czy dobrze kojarzę, że oba te oleje są polecane porowatości niskiej i średniej? Obecnie mam średnią (wyższą na końcach) i z masłem shea się polubiły (szampon, balsam i czyste masło). Końcówki tylko się puszą, ale po podcięciu powinno się to zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.