Przejdź do treści

Masło Makadamia – właściwości i działanie

masło makadamia
Puszyste masło Makadamia ( 60%) jest półproduktem kosmetycznym łączącym w sobie
zalety Oleju Makadamia , Masła Kakaowego i Wosku Pszczelego. Jak ta mieszanina sprawdza się w pielęgnacji skóry ? Zapraszam do recenzji

Kilka słów o kosmetyku :

  • Masło jest zawarty w solidnym metalowym opakowaniu z bardzo prostą szatą graficzną
  • Pojemność opakowania wnosi 190 g
  • Kosmetyk pachnie bardzo ładnie masłem kakaowym
  • Konsystencja masła faktycznie jest nieco inna, mogłabym określić ją jako bardziej puszystą i śliską
  • Wydajność jest zadowalająca, do posmarowania brzucha, nóg i pośladków wystarcza mi mała łyżeczka kosmetyku
  • Masło rozsmarowuje się na skórze bez żadnych problemów
  • Masło wchłania się dosyć wolno, należy wykonać kilkuminutowy masaż by skóra nie była tłusta ( osobiście dla mnie nie stanowi to problemu )

Moje wrażenia odnośnie stosowania  Puszyste Masło Makadamia

Masło używam od ponad 2 tygodni , głównie na brzuch by zapobiec powstaniu rozstępom skóry. Stosuje je codziennie wieczorem i rano jak zdołam sobie przypomnieć. Używając różnych produktów na rozstępy ( W tym słynne Bio-oil ) mam porównanie jak poszczególne kosmetyki działają na moją skórę.
Z góry zauważyłam, że naturalne masła spisują się znacznie lepiej w tej dziedzinie.Te masło Makadamia stosuje mi się najlepiej z pośród nich.
Puszysta konsystencja sprawia, że bardzo fajnie rozsmarowuje się na skórze, jest delikatne i przyjemne w dotyku. Dodatkowy masaż który stosuje równocześnie używając tego kosmetyku, znacznie wpłynął na poprawę wyglądu mojej skóry.
Jak do tej pory nie pojawiły się żadne rozstępy, mam nadzieję że używając dalej tego kosmetyku uniknę albo chociaż zminimalizuje ich pojawienie się.
Skóra na brzuchu stałą się bardziej elastyczna w dotyku, przyjemnie gładka i wyczuwalnie bardziej nawilżona. Co najważniejsze nie jest to krótkotrwały efekt, w dni w które zapomnę użyć kosmetyku, skóra nadal wygląda na  jędrniejszą.
Jedynym minusem, może być fakt że masło nie wchłania się szybko. Nie pozostawia na skórze tłustej i lepkiej warstwy ale czyni ją nieco bardziej śliską. Konieczne jest tutaj porządny masaż i wsmarowanie by uniknąć tego efektu, po około 5 minutach wchłania się tak jak lubię.
Cena około ( 42- 53 zł) jak najbardziej jest adekwatna do jakości i wydajności kosmetyku.

Dostępność masła tutaj

20 komentarzy do “Masło Makadamia – właściwości i działanie”

  1. Uwielbiam wszystko z makadamia 🙂 Niestety skoro kosmetyk nie wchłania się od razu, nie kupię- tylko dlatego, że moje balsamy muszą się wchłaniać natychmiastowo… ehh, takie życie zabieganej mamuśki niecierpliwego Irytka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.