Alterra olejek do włosów - czy jest warty kupna ?
Kilka słów o kosmetyku
  • Olejek zawarty jest w butelce z twardego plastiku z pompką o pojemnością 50ml
  • Zapach jest przyjemny dla nosa – słodki, delikatnie morelowy lecz ja wyczuwam tutaj nutki cytryny
  • Konsystencja dosyć płynna
  • Wydajność dosyć dobra
  • Cena 15 zł ( 10 zł w promocji)
  • Dostępność drogerie Rossman
  • Skład :Glycine Soja Oil*, Helianthus Annuus Seed Oil*, Coco-Caprylate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Argania Spinosa Kernel Oil*, Persea Gratissima Oil*, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Sesamum Indicum Seed Oil*, Tocopherol, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Geraniol**, Citral**. Więcej o poszczególnych składach przeczytasz tutaj

Użycia i Efekty
Plusem olejku jest to, że posiada pompkę. Znacznie łatwiej wydobywa się przez to olejek z butelki. Olejku używa się dobrze, choć przyznam że nie raz sprawia mi kłopot. Producent zaleca stosować niewielką ilość olejku po umyciu włosów ( max.1 pompkę). Niestety olejek używany zgodnie z zaleceniami na opakowaniu wywołał u mnie duże przetłuszczanie się włosach. Źle rozprowadza się go na wilgotnych włosach, nie daje się tak rozsmarować jak inne olejki. W konsekwencji doprowadza to do tego, że jest rozprowadzony nierównomiernie. Przy próbie użycia go na suchych włosach aplikacja była lepsza ale efekt niestety ten sam – przetłuszczanie się włosów. Olejek stosowany przed myciem włosów ( konieczne jest dwukrotne mycie) na szczęście działa już inaczej. Efekty jednak też tutaj nie są super, szczerze mówiąc dużej różnicy nie zauważyłam. Włosy są nadal w dobrym stanie i ich stan się nie pogorszył od używania tego kosmetyku.


Podsumowanie
Po tym olejku spodziewałam się czegoś innego. Miałam nadzieję, że będzie się bardziej różnił od tradycyjnych olejków tej marki. Dałam się złapać, kupiłam olejek o mniejszej pojemności w większej cenie. Na szczęście krzywdy włosom nie robi i jakoś zdołam go zużyć. Jednak na pewno do niego nie wrócę. Warto zaznaczyć że olejek ma dobry skład i to jest jedyny atut tego kosmetyku jaki widzę.

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger