Przejdź do treści

Mgiełka do włosów jabłkowa – przepis

Mgiełka do włosów jabłkowa - przepis
Mgiełka do włosów jabłkowa na bazie ostu jabłkowego, jest to moja inspiracja przepisem na płukankę jabłkową. Mgiełka stosowna na włosy, nadaje im blasku i poprawia wizualnie ich wygląd. Przepis można modyfikować w zależności od indywidualnych potrzeb włosów.

Mgiełka do włosów jabłkowa – przepis potrzebujemy

  • Octu jabłkowego 1-2 łyżeczki
  • Czynnika nawilżającego – w moim przypadku kwasu hialuronowego 1 łyżeczka
  • Opcjonalnie – olejku eterycznego jabłkowego lub cytrynowego
  • Woda destylowana lub napar z ziół ( pokrzywy, rumianku, skrzypu polnego)
  • Pusta buteleczka

Wykonanie :

Składniki mieszamy razem ze sobą. Należy pamiętać by zachować odpowiednie proporcję. W przypadku  kwasu hialuronowego można go użyć w 100 %. Natomiast jeśli chcemy dodać np. roztwór z aloesu powinno się go dodać zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Olejku eterycznego wystarczy bardzo niewiele, jeśli nie czujemy potrzeby najlepiej w ogóle go nie dodawać.

Działanie  i stosowanie :

  • Jako wcierka do skóry głowy ( tutaj pomijamy dodawanie olejku eterycznego ). Dzięki takiej wcierce możemy pobudzić do wzrostu cebulki włosowe lub też przeciwdziałać łupieżowi. Najlepiej nałożyć go na pół godziny przed myciem. Dodatek kwasu hialuronowego nawilża  skórę głowy.
  •  Jako mgiełka na włosy ( jeśli nie chcemy żeby włosy pachniały octem dodajemy olejek eteryczny lub czekamy aż zapach ulotni się z włosów ). Możemy w tym celu użyć buteleczki z atomizerem lub wetrzeć nie więcej niż 1 łyżeczkę w włosy. Taka mgiełka dodaje blasku i gładkości włosom. * Ja nakładam mgiełkę na suche włosy i nie zauważyłam, żeby je obciążała lub przetłuszczała. Jeśli już chcemy koniecznie nałożyć więcej toniku na włosy lub jeśli zapach octu nam nie odpowiada, najlepiej stosować mgiełkę na pół godziny przed umyciem włosów.

19 komentarzy do “Mgiełka do włosów jabłkowa – przepis”

  1. Ocet jabłkowy stosowałam głównie jako płukankę do włosów wymieszany z wodą. Lubię ocet bo pięknie nabłyszcza włosy i ogranicza i ch przetłuszczanie. Twój przepis jest innowacyjny, z chęcią go wypróbuję:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.