Dlaczego odchudzanie nie jest suteczne ? Czyli co robimy źle w diecie odchudzającej ?

skuteczne odchudzanie

 

Zacznę od tego, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, poniższe zestawienie stanowi moje przemyślenia na ten temat połączone z doświadczeniami. Czyli dziś o tym co ma wpływ na dietę oczami zwykłego zjadacza chleba


Odpowiednie dobranie diety. Gdy przechodzimy na prawdziwą dietę a nie tylko zmieniamy niektóre nawyki żywieniowe na lepsze, warto wybrać się do specjalisty. Nawet dieta zachwalana w książkach czy znaleziona w internecie może nam zaszkodzić. Każdy z nas jest indywidualnym człowiekiem, prowadzi różny tryb życia i ma inną budowę ciała. To co zadziałało na kimś może u nas wywołać odwrotny skutek.

Opieranie swojej diety na tabletkach odchudzających.W sklepach aż roi się od różnego cudownych specyfików, których producenci obiecują cuda po ich spożyciu. Konsumowanie samych takich preparatów począwszy od tabletek, herbatek po nawet gotowe dania. Z myślą, że same nas odchudzą, jest po prostu głupotą i wywalaniem pieniędzy w błoto. Takie preparaty mają wspomagać odchudzanie i będą skuteczne przy zachowaniu odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Na dzień obecny nie ma cudownego leku na otyłość, być może za kilka lat taki lek wynajdą naukowcy jednak dziś takie obietnice, stanowią dobry chwyt marketingowy.


Niewłaściwe rozplanowanie posiłków Wiadomo, że nie każdy z nas ma możliwość systematycznego spożywania posiłków. Jednak w miarę możliwości, powinniśmy zachowywać rozsądny odstęp. Przerwy 3-4 godzinne między posiłkami, usprawnia i reguluje przemianę materii.


Jedzenie kolacji lub picie kalorycznych ( najczęściej alkoholowych) napojów zbyt późno. Nie bez powodu dietetycy biją na alarm by kolacje spożywać 2-3 godziny przed snem. Pół biedy jeśli zdarzy nam się wyjątkowo zjeść nieco później lekkostrawny posiłek, który szybko zostanie strawiony przez nasz żołądek. Gorzej jeśli nasze menu na kolację jest smażone, wysokokaloryczne i to w dodatku w dużej ilości. Cała ta niestrawiona energia odkłada się w naszym organizmie w postaci niezdrowego tłuszczu czy to w tkance podskórnej albo co gorsza w naszej krwi i wokół narządów wewnętrznych.

Jedzenie po a nie przed wysiłkiem fizycznym. Na wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną nasz organizm potrzebuje energii. Jest ona baterią, bez której nie zdołamy nic zrobić. Najczęściej jest ona pobierana z niedawno strawionego posiłku, jeśli nic nie zjedliśmy to z tkanki tłuszczowej a na samym końcu z mięśni. Przez ciągłe wysilanie organizmu bez uprzedniego zjedzenia posiłku, doprowadzamy w konsekwencji do tego że tracimy mięśnie, a to budowa ich przyczynia się do prawidłowego spalania kalorii i co za tym idzie lepszego odchudzania się. ( tutaj opinie są podzielone, niektórzy twierdzą, że tylko ćwicząc na pusty żołądek tracimy zbędny tłuszczyk. Nie da się temu zaprzeczyć. Jednak gdy ćwiczymy za dużo lub jeśli jest to u nas nawykiem tracimy z czasem też i mięśnie ) W mojej opinii lepiej jeść coś przed długotrwałym posiłkiem niż nie. Zapraszam do przeczytania poniższych artykułów i wydobycia własnych spostrzeżeń i wniosków na ten temat.


Pozwalanie sobie na odstępstwa zbyt często. Skoro chcemy się odchudzać, powinnyśmy zachować samodyscyplinę i pilnować aby nie jeść nie zdrowych rzeczy. Każdy z nas jest człowiekiem i błądzi, nie ma tragedii jeśli zjemy coś późno wysokokalorycznego raz na czas. Jeśli jednak pozwalamy sobie na np. ,,dzień bez diety” raz w tygodniu. Nie dziwmy się potem, ze dieta nie jest skuteczna.
Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger