Pewność siebie – co mi ją daje ?

pewność siebie

Pewność siebie, niektórzy mają szczęście i się z nią rodzą a inni muszą nad nią solidnie
popracować. Niestety ja należę do tej długiej grupy i ciągle walczę by ją zdobyć. Przyznam że nieco się zmieniło od czasów nastolatki i z dnia na dzień jest coraz lepiej. Nie jest to niestety ciągle ta pewność, która ułatwi mi życie. Przede mną jeszcze daleka droga do sukcesu. Wiem, że bez poczucia swojej wartości i
wiary w siebie, wiele w już straciłam. Żyje się tylko raz i to od nas głównie zależy jak przebrniemy przez życie. A zatem do dzieła !

Pewność siebie – co mi ją daje ?

Mogę podzielić na dwie grupy :
Sfera psychiczna – Składa się na nią wszystko to co nie jest materialne i jest po prostu ,, w naszej
głowie”, dotyczy naszej psychiki.
Sfera materialna i wizualna – Wszystko to co jest na zewnątrz nas. Dotyczy w bardziej lub mniej
bezpośredni sposób naszego ciała i fizyczności.

Pewność siebie – strefa psychiczna

Kochanie siebie

– Bez miłości do samego siebie nie jesteśmy w stanie nabrać pewności. Są to sfery życiowe która jedna bez drugiej nie może istnieć. Kochanie siebie nie jest łatwą czynnością. Nie jest to według mnie tylko i wyłącznie akceptowanie dokładnie tego kim się jest. Jest to coś więcej, poza akceptacją chcemy dla siebie jak najlepiej. Zmieniamy się na lepsze, dbamy o siebie jak o kogoś wyjątkowego.

Wiedza

– Wiedza to coś co może każdy z nas zdobyć w dzisiejszych czasach praktycznie za darmo. Dzięki niej świat stoi otworem, możemy osiągnąć wiele i daleko zajść. Bycie wykształconym, obytym ze światem, sprawia że
jesteśmy inaczej spostrzegani przez innych.

Osiąganie celów

– Każde osiągnięcie celu nawet tego małego podbudowuje naszą wartość. Dzięki temu wiemy że możemy zmienić coś na lepsze, że mamy wpływ na własne życie.

Świadomość swojej ,,wyjątkowości”

– Warto pamiętać, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju. Nie ma nikogo dokładnie takiego jak my sami.

Znajomi

– W jak najbardziej możliwy sposób otaczajmy się ludźmi dobrymi. Unikajmy tych którzy lubią ranić innych, sprawiają nam przykrość i chcą jak najbardziej poniżyć.

Kontakty z innymi

– Zamykanie się w czterech ścianach i ucieczka przed światem nikomu nie wychodzi na dobre. Prędzej czy później wpłynie negatywnie na naszą osobowość. Jako ludzie jesteśmy jak zwierzęta stadne, potrzebujemy kontaktu z innymi by normalnie żyć.


Rozwijanie pasji

– Podobno człowiek bez żadnych pasji nigdy nie będzie szczęśliwy. Każdy z nas powinien mieć swoją ,,sferę” coś czego robienie daje satysfakcje.

Pewność siebie – Sfera materialna i wizualna

Zdrowa dieta

– Odżywiając się zdrowo, mamy poczucie że jak najlepiej dbamy o swoje ciało. Jemy to co jest dla naszego organizmu ważne, unikamy tego co niszczy nasze ciało i ma wpływ na nasze zdrowie a nawet nasze życie.

Sport

– Ruch to zdrowie każdy Ci to powie. Odrobina ruchu każdego dnia dodaje nam radości.
Z większą radością łatwiej nam uwierzyć w siebie. Dodatkowo osiąganie sukcesów w pracy nad kondycją i figurą jest motorem do dalszego działania. Dobra kondycja= zdrowe ciało = prawidłowa figura.

Używanie kosmetyków

– Jedne z nas używają ich mniej inne więcej. Nie da się natomiast ukryć, że używanie kosmetyków sprawia że czujemy się lepiej w swoim ciele. Chyba nikt z nas nie czuł by się komfortowo np. nie kąpiąc się przez miesiąc ?

Ubiór

– Tak jak i kosmetyki sprawia że czujemy się lepiej. Wygodne ubrania, dobrze dobrane są wizytówką nas samych. Dzięki nim możemy wyrazić siebie i podkreślić naszą osobowość.
Pewność siebie – jakie są wasze sposoby by ją zdobyć
Książki które pomogą zdobyć pewność siebie

23 komentarze

 1. Mi pewność siebie na pewno daję mi sfera materialna i stabilność finansowa, oczywiście nie przekładam ją ponad wszystko, dodatkowo kosmetyki jak każda kobieta 😀 No i super perfuma 😀

 2. Pewności siebie dodają mi moje dzieci. To dla nich staję się lwicą 😉

 3. Bardzo pięknie napisałaś. Wszystkie wymienione sfery dodają mi pewności siebie. Miłość bliskich, do samego siebie, radość z sukcesów małych i dużych. Potrafię się też cieszyć czyjąś radością. 🙂

 4. Super wpis! Mi pewność siebie w trudnych sytuacjach dawała pielęgnacja włosów i ich zmiana 🙂

 5. Ja tak samo jak Ty sporo się zmieniłam od czasów nastoletnich, ale jeszcze długa droga przede mną. To chyba jedna z najcięższych prac nas sobą. Zgadzam się ze wszystkim co tutaj napisałaś:)

 6. Chyba większość kobiet z czasem sie zmienia. Ale w zupełności sie z Toba zgadzam pewność siebie to podstawa! Znacznie ułatwia funkcjonowanie. Ja należę do tych kobiet twardo stąpających po ziemi i z pewnością siebie raczej nie mam problemów, choć zapewne jak każda z nas kobiet mam chwile zwątpienia…

 7. jak Ty nadal pracuję nad pewnością siebie, chociaż wieeelki progres już uczyniłam 😉

 8. Mi niestety tej pewności siebie brakuję i nijak nie potrafię jej zdobyć;)

 9. Mi pewności siebie dodaje czerwona szminka i szpilki 🙂 Czasem wystarczy trochę podciągnąć swój wygląd w parszywy dzień i jakoś łatwiej leci. Pewności siebie dodają mi też komplementy i oczywiście nigdy nie pozostaję dłużna i staram się komplementować innych przy każdej okazji 🙂

 10. Też od zawsze mam problem z pewnością siebie, zdarza się, że stoję i pół godziny przed czyimiś drzwiami i zastanawiam się – zapukać czy też nie zapukać. Aż sama sobie się dziwię, że odważyłam się zgłosić na wolontariat w Krakowie i w dodatku z niego nie uciekłam. Mam nadzieję, że teraz już się to zmieni, przynajmniej w jakimś stopniu. Pozdrawiam

  1. Wolontariat to nie łatwa sprawa ! Do tego potrzeba wiele odwagi 🙂

 11. Widzę, ze wiele rzeczy mamy ze sobą wspólnego 🙂 Teraz nie jest już tak źle z moją pewnością siebie, ale kiedy miałam silny trądzik straciłam wiarę w to, że mogę sie komuś podobać. Zamknęłam sie w domu, nawet przy chłopaku czułam zakłopotanie będąc bez makijażu. Kilka miesięcy temu przeanalizowałam moją postawę i nie zamartwiam sie tym już tak bardzo. Wyszlo mi to na dobre – wyglądam lepiej, czuję się lepiej i nie wstydzę sie siebie! 🙂

  1. Racja, czasem dobrze popatrzeć na siebie z innej strony 😀

 12. Podpisuję się pod tym postem rękami i nogami!

 13. Świetny post! 😉
  Mi pewnosci siebie dodaje praca i od niedawna pasja blogowania 🙂

  Zapraszam do mnie! 🙂

 14. mi daje pwnosc siebie sukces 🙂

 15. Motywujący post ! super , dzięki !!! 😀

 16. Na pewno wiedza, no i dobry makijaż 🙂

 17. Każda z Nas ma swoje mocne i słabe strony – każda z Nas ma również swoje "motywatory",które dodają sił – podczas gorszych dni.

 18. Thank you so much my dear 😀 Me too 😀

  I'm totally agree with you. This is the most important feeling in our life 😀

  NEW GET THE LOOK POST | Kendall Jenner: Low Cost Trendy Look.
  InstagramFacebook Oficial PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me 😀

 19. Na szczęście pewności siebie można się nauczyć 😉

  Pozdrawiam
  Żaneta z Epoki dumania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *