Jak zdrowiej się odżywiać

jak zdrowo się odżywiać

Dla wielu z nas, przychodzi taki moment w życiu kiedy pragniemy zmiany diety na lepsze. Motywują nas różne sytuacje, od chęci zrzucenia kilku kilogramów po radykalną zmianę stylu życia. Nie da się ukryć, że moda na bycie fit, ogarnia coraz większą liczbę osób.Na półkach w sklepach, możemy znaleźć coraz więcej nisko przetworzonej żywności. Chcąc zdrowiej się odżywiać, nie musimy już kombinować i szukać lepszych zamienników. To od nas i wyłącznie zależy, jakie będzie nasze życie. Zmiana diety na lepszą, oznacza coś znacznie więcej – zmianie się nasze myślenie i podejście do życia. Jak zatem zmobilizować się by w końcu podjąć ten krok, który zmieni naszą kuchnie o 180 stopni ? 
Warto dostosować się do kilku rad.

Zrób porządki w kuchni, przemyśl swoje obecne żywienie

Niektórzy mówią, że aby zmienić życie na lepsze, najpierw powinno się zrobić porządki w tym co mamy obecnie. Generalne porządki w kuchni, bardzo motywują do zmian. Sprzątając, warto spojrzeć na każdy produkt z osobna i odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań : Co dobrego wnosi w moje życie ? Czy jestem w stanie z niego zrezygnować ? Czy mogę zamienić go na coś zdrowszego ?
Przykładowo
Cukier do herbaty nie jest dobrem koniecznym, możemy zamiast niego użyć zdrowszych zamienników lub zrezygnować zupełnie z słodzenia herbaty.
Zamiast płatków śniadaniowych w których aż roi się od polepszaczy i konserwantów, warto zainwestować w mało przetworzone zdrowe musli.

Planuj zakupy  

Robiąc zakupy, warto sporządzić uprzednio listę. Niby rzecz banalna, ale pozwoli nam kontrolować to co jemy. Swoją listę podziel na : zdrową żywność i niezdrową. Kieruj się prostą zasadą : Im mniej przetworzona żywność tym zdrowsza.
Warto odkrywać nie znane do tej pory smaki. Obecnie mamy tak duży wybór żywności w sklepach jak nigdy do tej pory, korzystaj z tego ,,luksusu” i wybieraj mądrze. Staraj się analizować składy ( nie koniecznie stojąc pół godziny w sklepie przy półce ) to ułatwi Ci właściwy wybór.

Poszerzaj swoją wiedzę 
Czerp wiedzę pełnymi garściami, teraz uczenie się jest takie łatwe. Sięgaj po wartościową prasę, oglądaj naukowe programy. Kontaktuj się z ludźmi interesującymi się zdrową żywnością i wymieniaj z nimi swoje poglądy.  Nie stój w miejscu – tak wiele jeszcze przed Tobą do odkrycia ! Z całego serca mogę polecić blog Zdrowa dieta dla każdego
Zrób badania krwi 

Przynajmniej raz w roku, warto zrobić podstawowe badania krwi. Dzięki wynikom, możemy szybko i łatwo wychwycić wszelkie niepokojące objawy naszego zdrowia. Nawet jeśli czujemy, że tryskamy zdrowiem – w naszym ciele może być zupełnie inaczej. Na takie badania krwi, powinien dać Ci skierowanie lekarz rodzinny Są to :morfologia, glukoza, cholesterol LDL, HDL, trójglicerydy, TSH, CRP 
Wybierz się na wizytę do dietetyka 
Jeśli nie wiesz od czego zacząć i potrzebujesz mądrej rady, warto wybrać się do dietetyka. Dobry specjalista pomoże Ci dobrać odpowiednią dietę lub udzielić cennych rad odnośnie odżywiania. Warto chociaż raz spróbować takiej diety, to pozwoli nam poszerzyć naszą wiedzę jak i poznać lepiej nas samych.
P.s Nie musisz szukać wymówek, że do dietetyka jest nie po drodze. Dzięki internetowi mamy wiele możliwości na przykład taką :
„Lionfitness jest nowoczesną platformą dietetyczno-treningową,
która pomoże osiągnąć upragnioną sylwetkę oraz poprawić samopoczucie.
Codziennie wykwalifikowani dietetycy i trenerzy układają programy
dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej osoby, stylu życia,
preferencji. Odpowiednia dieta zestawiona z dopasowanymi ćwiczeniami
zapewnia zdumiewający i trwały efekt. Wyjątkową wartością Lionfitness
jest możliwość ćwiczeń na żywo z trenerem!! To co wydaje się być trudne z
Lionfitness jest przyjemne i proste! Gorąco polecam i zachęcam do
wypróbowania – www.lionfitness.pl

20 myśli na temat “Jak zdrowiej się odżywiać

  1. Bardzo ciekawy wpis. Mój Luby teraz zmienia drastycznie żywienie, bo odstawił papierosy, i wiadomo to nie idzie w parze z pięknym ciałem 😉 Staram się go wspierać, zwłaszcza że u mnie raczej jemy zdrowo, dietetycznie 🙂 Pozdrawiam

  2. ja uważam że zmiana diety to także zmiana sposobu myślenia 😀 bo najpierw musimy powiedzieć sobie że da się zdrowiej żyć a dopiero potem gdy to sobie wmówimy przechodzimy do działania

  3. ja niestety musiałam doprowadzić się do otyłości, żeby w końcu zmądrzeć i zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale na szczęście teraz chudnę i mam nadzieję że już nigdy nie wrócę do dawnych nawyków :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *