Przejdź do treści

Czy warto stosować peeling kawitacyjny w domu ?

źródło

Peeling kawitacyjny nie jest już zabiegiem, który można wykonać tylko  u kosmetyczki. Coraz więcej osób,  pragnąc zaoszczędzić pieniądze decyduje się na zakup urządzenia do domu. Na czym polega sekret peelingu kawitacyjnego ? Czy warto stosować go w domu ?  Czy każdy może go stosować ? Jeśli szukacie odpowiedzi na te pytania, zapraszam dalej

źródło

Peeling kawitacyjny na czym polega ?

Jest to peeling stosowany za pomocą urządzenia typu skin scrubber. Urządzenie to wykorzystuje
zjawisko kawitacji powiązane z falami ultradźwiękowym.Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym polegającym na gwałtownej przemiany fazy ciekłej w fazę gazową. 
Zabieg jest stosowany na wilgotnej skórze, aby ta została dogłębnie oczyszczona z brudu i martwego naskórka. Tą samą metodą można wprowadzić składniki aktywne, czego nie zrobimy za pomocą zwykłej aplikacji kremu. 
Jest to zabieg bezbolesny i bezpieczny dla naszej skóry. Oprócz peelingu skóry, poprzez wibracje urządzenia, zyskujemy równocześnie mikro-masaż stymulujący mikrokrążenie.



Zalety stosowania peelingu kawitacyjnego 

Jedną z głównych zalet tego rodzaju peelingu, jest to że jest bezbolesny. Doskonale oczyszcza skórę z nagromadzonego łoju i zrogowaciałego naskórka, wszelkiego brudu i pozostałości kosmetyków. Wygładza naskórek, zmniejsza widoczność powstałych blizn poprzez ich spłycenie. Regeneruje i ujędrnia skórę, działa przeciwzmarszczkowo, przyczynia się do tego pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny. Poprawia koloryt skóry, rozjaśnia jej przebarwienia. Jest pomocny w leczeniu trądziku, zwalcza bakterie odpowiedzialne za powstanie trądziku. Jest to świetny sposób na przygotowanie skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, wnikają w głąb naskórka i działają skuteczniej.

Urządzenia do peelingu kawitacyjnego Skin scrubber, można kupić importmania.pl


Przeciwwskazania:

gorączka, infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze, rozrusznik serca, przerwana ciągłość naskórka w miejscu poddawanym zabiegowi, zakrzepowe zapalenie żył, ciąża,czynna gruźlica, metalowe implanty i aparaty ortodontyczne, nowotwory, osteoporoza, zaburzenia czucia

Bibliografia Wikipedia, kobieta.gazeta, ofeminin.pl, internet

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: