Wywiad z marką BIO IQ - Poznajemy Polskie marki naturalne


Hej Wszystkim,
Dzisiaj zapraszam na kolejny wywiad. Dzisiaj na kilka pytań odpowie nam marka BIO IQ

Co skłoniło Państwa do założenia firmy?
Czynników było wiele. Oczywiste jest, że decyzji o założeniu firmy nie podejmuje się w kilka minut. Niemniej jednak mam wrażenie, że kluczowa była tu kwestia niezależności, działania na własnych warunkach. Bardzo chcieliśmy tworzyć produkty, które byłyby w 100% zgodne z naszymi przekonaniami i potrzebami. Produkt, który byłby tą „małą cegiełką” aby zmienić świat na lepszy to znaczy oferować wartościowy i uczciwy produkt zarówno dla klienta ostatecznego, któremu gwarantujemy prawdziwie naturalne i zdrowe kosmetyki ( nie tylko jako slogan marketingowy tak często dziś nadużywany).  Dbamy również o producentów składników dlatego część naszych produktów pochodzi ze sprawiedliwego handlu Fair Trade oraz oczywiście o środowisko gdzie większość naszych składników pochodzi z kontrolowanych i zrównoważonych upraw organicznych.
 Jakie sukcesy w pracy, przyniosły Państwu największą radość?
Przede wszystkim zadowolenie klientów. W końcu to dzięki nim jesteśmy tu, gdzie jesteśmy i to dla nich tworzymy. To że ilość miłośników BIO IQ ciągle rośnie, niezmiennie wywołuje uśmiech na naszych twarzach bo to potwierdzenie, że to co robimy ma sens.
Za cel postawiliśmy sobie stworzenie marki autentycznej w każdym calu dlatego staramy się poprzez wszystkie nasze działania, prezentować pewien styl życia. Chcemy inspirować, inspirować do świadomych wyborów, do zmian, do celebrowania życia. Dlatego bardzo cieszy gdy widzimy, że coraz więcej osób podzielają nasze wartości i światopogląd.

 Co jest największą motywacją do pracy?
Dobre pytanie, choć chyba nie ma sensu rozmawiać tutaj o jednorazowej motywacji, a raczej o tym, co ciągle napędza nas do działania. Na pewno jest to chęć rozwoju, ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki tak, aby jeszcze bardziej zadowolić naszych klientów. Do tego oczywiście budowanie swojego poczucia niezależności i świadomość, że chociaż w małym stopniu, możemy ulepszać ten świat. 


Z jakiego kosmetyku są Państwo najbardziej dumni?
Oczywiście ze wszystkich, bez żadnego wyjątku. Nad każdą kolejną recepturą długo pracujemy, właśnie po to, by być jej absolutnie pewnym. Jeśli cokolwiek budzi nasze wątpliwości, albo odnosimy wrażenie, że coś mogłoby być zrobione lepiej, to... po prostu to ulepszamy. I dopiero wtedy prezentujemy klientom.

 Jakie są kolejne cele rozwoju firmy?  
Na pewno chcemy cały czas budować swoją pozycję na polskim rynku. Pomału jednak działamy już w kierunku zaistnienia na rynku międzynarodowym. 

 Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków ?
Przede wszystkim dlatego, że są to produkty, którym można w pełni zaufać. Pochodzą z natury, a skoro my sami jesteśmy jej częścią, to siłą rzeczy - muszą być dla nas dobre.
Poza tym należy pamiętać, że wiele kosmetyków drogeryjnych zawiera składniki,  których wpływ na organizm jest tak naprawdę niezbadany. Wiele z nich potrafi odkładać się w ciele na wiele lat i niestety sami jeszcze nie wiemy, jakie niesie to za sobą konsekwencje. Dlatego nie ma sensu ryzykować, lepiej wybrać to, co dla nas dobre i organiczne.
Zresztą przekonaliśmy się najpierw na sobie, a teraz dostajemy bardzo wiele potwierdzeń do naszych klientów – nasza skóra i włosy po prostu wolą naturę. To widać już po krótkim czasie przestawienia się na naturalną pielęgnację – włosy stają się mocniejsze, mniej wypadają, mniej się przetłuszczają, skóra staje się zdrowsza i piękniejsza, bez jakichkolwiek podrażnień. 

Wszystkich ciekawych zapraszam na stronę BIO IQ

A czy wy znacie markę BIO IQ ? Jeśli tak, to jakie kosmetyki są waszymi ulubionymi ?

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji