Olejki Eteryczne Dr Beta

Olejki Eteryczne Dr Beta

Hej Wszystkim,
Dzisiaj chciałam wam przedstawić, kilka olejków eterycznych marki Dr Beta. Marka oferuje duży asortyment olejków, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Swoje mam zamiar wykorzystywać w domowym DIY 🙂 Już wykorzystuje olejek Betamix Ti w parówkach oczyszczających cerę ( spisuje się świetnie). Olejek z drzewa herbacianego tradycyjnie do walki punktowej z krostkami. Olejek z Bergamotki, Petitgrain i Cedrowy wzięłam z ciekawości gdyż nie miałam jeszcze z nimi styczności.

Olejki Eteryczne Dr Beta

Betamix Ti

Jest to mieszanka naturalnych olejków eterycznych o działaniu antybakteryjnym i antygrzybicznym. Zalecana do stosowania przy skórze trądzikowej do kąpieli, parówek oraz kompresów (w przypadku miejscowych stanów zapalnych, a także jako środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy do zabiegów kosmetycznych – maseczki oczyszczające, peeling, itd).

Olejek Drzewa Herbacianego

Olejek drzewa herbacianego Dr Beta pochodzi z Australi. Otrzymywany przez destylację z parą wodną. ŁAGODZI: przeziębienia, grypy, infekcje wirusowe, infekcje skóry, grzybice, brodawki, kurzajki, infekcje i grzybice narządów płciowych, pleśniawki pochwy, trądzik, poparzenia, dezynfekuje powietrze.

Olejek Bergamotowy

Jest wyciskany ze skórek hiszpańskich owoców bergamotki. Ma świeży orzeźwiający zapach i służy do aromatyzowania herbaty Earl Grey.
ŁAGODZI: liszaje, wrzody, trądzik, łojotok, rany i skaleczenia, nieprzyjemny zapach skóry, nieświeży zapach z ust.

Olejek Petitgrain

Olejek petitgrain Dr Beta pochodzi z Ameryki Południowej.
Olejek przeciwdepresyjny z liści drzewa pomarańczowego.
ŁAGODZI: depresje, stany lękowe, bezsenność, trądzik. Wspomaga rekonwalescencję

Olejek Cedrowy

Olejek cedrowy Dr Beta pochodzi z Ameryki Północnej.
Północnoamerykańska odmiana cedru zwanego Virginia od stanu, w którym sa największe uprawy. Olejek jest silnym antyseptykiem.

ŁAGODZI: bronchit, katar, zapalenie pęcherza, cellulit, łojotok, łupież, przetłuszczanie się skóry i włosów.

A czy wy używacie olejków eterycznych ? Które są waszymi ulubionymi ?

 

Dodaj komentarz