5 powodów dla których NIE warto siedzieć w domu

aktywność na zewnątrz


Prawie każdy z nas ma miejsce, które może nazwać domem. W nim czujemy się swobodnie, jest naszą oazą spokoju. Z dobą coraz to powszechnej technologi, spędzam w nim coraz to więcej czasu. Wiele z czynności, które kiedyś były nie do pomyślenia by zrobić je w domu, robimy już z powodzeniem. Praktycznie, nie musimy już wychodzić z domu by w pełni normalnie żyć. Ale czy zamykanie się na cztery spusty przed światem to doby pomysł ? Oto 5 powodów, dla których NIE warto siedzieć w domu.
  1. Brak słońca i świeżego powietrza może odbić się na zdrowiu fizycznym. Owszem siedzenie na balkonie czy w ogródku w jakimś stopniu zastępuje wyjście na zewnątrz. Nie jest to jednak to samo.
  2. Brak kontaktu z ludźmi może prowadzić do różnego rodzaju chorób psychicznych psychiatra w warszawie . Rozmowy telefoniczne czy przez internet, nie są odpowiednikiem prawdziwego kontaktu z innymi. Wyobraźcie sobie sytuację, w której nie ma nagle prądu i internetu a wasze telefony nie działają. Potrzebujecie pomocy, i co wtedy ? Warto znać dobrze, chociaż kilku sąsiadów których spotykamy na co dzień.
  3. Siedząc w domu zamykasz się na wiele możliwości. Przeżycie ciekawej przygody, poznanie kogoś ? Zobaczenie czegoś nowego ? Nie wszystko da się przeżyć w domu.
  4. Siedząc w domu przed telewizorem czy komputerem, narażamy siebie na rozwój wielu chorób cywilizacyjnych. Coraz częściej się słyszy choćby o cukrzycy, jednym z czynników wpływających na rozwój jest brak ruchu. Życie ma się przecież tylko jedno, warto dbać o swoje zdrowie
  5. Siedząc w domu, sami robimy z siebie wyrzutków społeczeństwa. Nikt dobrowolnie, nie zamyka się sam w więzieniu. Sami jednak możemy sobie je stworzyć. Nikomu na dłuższą metę, nie wyjdzie to dobrze.
Jak najbardziej lubicie spędzać czas po za domem ? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger