Strona główna » Balsam do ciała z zieloną herbatą

Balsam do ciała z zieloną herbatą

balsam do ciała

Balsam do ciała z  zielną herbatą

Dziś przepis na kolejny kosmetyk z użyciem lipofazy. Przyznam, że z użyciem tego surowca na kosmetyki – zabawa w domowe laboratorium jest łatwa i przyjemna. Wystarczy tylko zmiksować rozpuszczoną lipofazę z gorącym wodnym roztworem np. hydrolatem i możemy cieszyć się własnoręcznie zrobionym kosmetykiem. Robienie domowych kosmetyków, nie jest takie trudne jak się wydaje. Możemy skorzystać z prostych rozwiązań, jakim są półprodukty do wykonania samodzielnie kosmetyków.

Składniki, działanie i wykonanie

Składniki 

  • 15 g lipofazy 
  • 60-100 ml naparu z zielonej herbaty ( najlepiej liściastej)
  • Opcjonalnie – olejek eteryczny

Wykonanie
Zaparzamy mocny napar z zielonej herbaty. W między czasie topimy lipofazę w kąpieli wodnej. Gdy napar nieco ostygnie mieszamy go z rozpuszczoną lipofazą. Najlepiej wykonać to za pomocą małego miksera do ubijania piany z mleka. Miksujemy kilka minut, aż składniki zaczną ze sobą emulgować.

Efekty
W zależności od ilości użytego naparu z herbaty, otrzymujemy bardziej lub mniej gęsty balsam do ciała. Aplikuje się bezproblemowo, szybko wchłania się w skórę. Nie pozostawia tłustego filmu. Bardzo dobrze nawilża i pielęgnuje. Dodatek naparu z zielonej herbaty działa nawilżająco, jest polecany przy skórze suchej. Możemy dodatkowo nadać mu ulubionego zapachu, używając olejku eterycznego a nawet ulubionych perfum

Inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *