Mokosh Błoto z Morza Martwego

Mokosh Błoto z Morza Martwego

W kilku słowach o kosmetyku

  • Opakowanie Szklany słoiczek o pojemności 250 ml
  • Zapach ziemisty
  • Konsystencja sypka
  • Wydajność Zależy na jaką partie ciała stosujemy, ja używam wyłącznie do twarzy i w tym wypadku wydajność jest bardzo duża
  • Dostępność Drogerie z naturalnymi kosmetykami lub online tutaj
  • Cena ok. 31,90 zł
  • Skład Maris Limus Więcej o poszczególnych składach przeczytasz tutaj

Moja opinia Mokosh Błoto z Morza Martwego

O tym błotku nie można powiedzieć, że jest zwykłym błotem w którym lubią się paplać świnki. W składzie możemy znaleźć wiele mikroelementów szczególności : potas, magnez i wapń. Ilość składników jest mocno skondensowana, dlatego trzeba uważać przy stosowaniu go. Zazwyczaj wywołuje efekt szczypania skóry, jeśli nie jest to uciążliwe, śmiało możemy korzystać z dobrodziejstw tego błota. W przypadku jeśli skóra mocno szczypie, nasza cera może mocniej reagować na ilość składników. Nie da się ukryć, że jednym z składników jest naturalnie występująca sól morska i to ona może wywoływać ten dyskomfort.
A jak maseczka się spisuje u mnie?
Niestety i u mnie z początku wywołuje pieczenie skóry. Dyskomfort znika po chwili a ja mogę spokojnie mieć maseczkę na twarzy, bez obawy o podrażnienie. Posiadam cerę z skłonnością do trądziku i miałam cichą nadzieję, że maseczka pomoże mi w tym problemie. Przy pierwszym użyciu, cera zauważalnie jest bardziej oczyszczona i miękka w dotyku. Dopiero stosując maseczkę co najmniej raz w tygodniu, da się spostrzec efekty w działaniu przeciwtrądzikowi. Niespodzianek jest widocznie mniej, strefa T mniej się przetłuszcza. Skóra jest bardzo dobrze oczyszczona, coraz mniej jest zapchanych zaskórników.
Ogólnie jestem zadowolona z stosowania tej maseczki, mimo że z początku szczypie po nałożeniu. Nie polecam jej jednak do bardzo wrażliwej skóry, może ją bardziej podrażniać. Maskę można stosować również na całe ciało w terapii antycellulitowej. Niestety tutaj nie wypowiem się na ten temat, być może któraś z was stosuje tą maseczkę na ciało i zdoła napisać pod tym postem co nieco ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *