Przejdź do treści

Depilacja woskiem lub pastą cukrową-co lepsze?

Lato już za rogiem. Coraz częściej i coraz śmielej pokazujemy swoje nogi. Warto poszukać metody depilacji, która posłuży nam na dłużej niż użycie jednorazowej maszynki. Dziś porównanie dwóch popularnych metod golenia zbędnego owłosienia – depilacja woskiem i pastą cukrową. Co wybrać?

Depilacja Woskiem

Jest najbardziej znaną metodą depilacji, ze względu na swoją skuteczność. Usunięte włoski (często wraz z cebulką) odrastają dopiero po 2-4 tygodniach czasu. Niestety ten zabieg nie należy do bezbolesnych, a jego samodzielne wykonanie w domu wymaga wprawy i doświadczenia. Najczęściej jest wykonywany u kosmetyczki, gdzie w sposób profesjonalny włoski zostaną usunięte z niechcianych miejsc.

Na odpowiednio oczyszczony i wysuszony kawałek ciała, nakłada się szpatułką lub specjalną rolką wosk zgodnie z kierunkiem wzrastania włosów. Na wosk, nakłada się kawałki materiału bawełnianego lub specjalne paski do depilacji woskiem, później dociskamy je do ciała. Gdy wosk ostygnie – szybkim i płynnym ruchem odrywamy paski od ciała. Resztki wosku, zmywamy oliwką do ciała. Nakładamy kosmetyk łagodzący zaczerwienienia np. specjalny krem lub żel aloesowy. Warto pamiętać, że zabieg jest skuteczniejszy przy dłuższych włoskach około 1 cm.

Depilacja pastą cukrową

Jest to jeden z najstarszych rodzaju depilacji, stosowany już w starożytności. Pierwotnie używano samego roztopionego cukru, dziś do mieszanki dodaje się sok z cytryny i substancje łagodzące podrażnienia. Działa na podobnej zasadzie jak depilacja woskiem, jest jednak bardziej czasochłonna.

Tutaj jednak pasta, przyczepia się tylko do włosków. Nie podrażnia tak bardzo skóry i jest przy tym mniej bolesna. Niestety i ten rodzaj depilacji jest bez wad, skóra regularnie poddawana zabiegowi depilacji pastą cukrową – może się nieco rozjaśnić. Minimalna długość włosów jaką usuwa pasta, wynosi około 0,5 cm. Efektami możemy cieszyć się od 2 do 3 tygodni czasu.
Po zabiegu skóra może być nieco podrażniona, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji.
Do depilacji pastą cukrową są używane: domowej roboty pasty cukrowe (sporządzenie dobrego przepisu może być kłopotliwe) , pasty cukrowe do użycia na ciepło i na gorąco, pasty w rolce.

To się może przydać
  1.  DEPILFLAX AMPUŁKA PO DEPILACJI 12 zł
  2.  Ella Pasta cukrowa soft Warm 48 zł
  3.  DEPILFLAX WOSK DO DEPILACJI ROLKA OLIWKA 9,89 zł
  4. Ella Pasta cukrowa Roll on 25 zł
  5.  DEPILFLAX WOSK DO DEPILACJI ROLKA AZULEN 9,89 zł
  6. ESTAW DO DEPILACJI MONO 93, 98 zł
  7.  PODGRZEWACZ WOSKU ROLKA SINGLE 29 zł
  8.  QUICKEPIL PODGRZEWACZ WOSKU W ROLCE 40 zł
  9. QUICKEPIL ZESTAW DO DEPILACJI ROLKA 60,98 zł
  10. Ella Puder Bambusowy 48 zł

Gdzie kupić ?  activeshop.com.pl

A czy wy stosujecie takie formy depilacji ? Jeśli tak co lepsze depilacja pastą cukrową czy woskiem ?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: