Przejdź do treści

Oczyszczanie twarzy – domowy rytuał, który doceni twoja cera


O tym, że codzienna pielęgnacja twarzy wymaga dokładnego oczyszczenia
wie każda z nas. Każda z nas ma też świadomość, że nie wystarczy wykonać
demakijażu, przeciągnąć skóry tonikiem i zaaplikować kremu, aby uznać
cerę za oczyszczoną i wypielęgnowaną. Raz na jakiś czas należy też
wykonać złożone zabiegi kosmetyczne, które dogłębnie oczyszczą skórę
twarzy, odblokują pory, usuną martwy naskórek i idealnie nawilżą.

Zaczynamy?

Przywrócenie skórze naturalnego blasku nie jest zadaniem łatwym, a już na pewno nie jest zadaniem jednorazowym. Podstawą w pielęgnacji skóry jest cykliczność wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli chcesz na zawsze zapomnieć o uporczywych wypryskach, niedoskonałościach czy przebarwieniach, nie wystarczy użyć peelingu raz na dwa tygodnie. Oczyszczanie twarzy, zwłaszcza to dogłębne, powinno składać się z kilku etapów następujących po sobie w odpowiedniej kolejności.

Po pierwsze – demakijaż

Skuteczny demakijaż to pierwszy krok do oczyszczenia cery. Pomijając ten etap możesz zapomnieć o kolejnych. Jeśli skutecznie nie usuniesz makijażu, żaden kolejny zabieg nie przyniesie oczekiwanego efektu. Do skutecznego demakijażu użyj kosmetyków, które nie podrażnią twojej skóry zarówno na twarzy, jak też tej wokół oczu. To, czy użyjesz płynu micelarnego, płynu dwufazowego, chusteczek do twarzy czy mleczka do demakijażu, zależy w największej mierze od ciebie i potrzeb twojej skóry. Najważniejsze, aby kosmetyk spełniał swoją funkcję oraz twoje oczekiwania. (zobacz więcej na: https://kontigo.com.pl/twarz/oczyszczanie-i-demakijaz.html)

Po drugie – mycie twarzy

Po usunięciu makijażu warto zadbać o uzupełnienie tego etapu poprzez umycie twarzy odpowiednim żelem. Oczyszczające żele do twarzy stosowane przy użyciu wody dokładnie i równomiernie usuwają pozostałości kosmetyków do demakijażu oraz równomiernie spłukują zanieczyszczenia. Żel do mycia twarzy powinien być delikatny i odpowiednio dobrany do rodzaju cery.

Po trzecie – peeling

Aby skutecznie pozbyć się martwego naskórka i przygotować skórę do głębokiego oczyszczania, zastosuj peeling oczyszczający do twarzy. Jego działanie delikatnie złuszczy martwy naskórek i odsłoni pory, dzięki czemu efekt całej pielęgnacji oczyszczającej będzie zdecydowanie lepszy. Istnieje szeroka gama peelingów, dlatego podczas zabiegów oczyszczających wykorzystaj ten, który najlepiej spełnia twoje oczekiwania i potrzeby skóry.

Po czwarte – maseczki oczyszczające

Gdy po trzech poprzednio wykonanych krokach twoja skóra jest odpowiednio przygotowana, nałóż wybraną przez siebie maseczkę oczyszczającą do twarzy. Maseczki oczyszczające twarz wnikają głęboko w pory docierając do miejsc najmniej dostępnych, niekiedy nawet niewidocznych. Pozostawienie maseczki przez odpowiednio długi czas, który wskazany jest przez producenta na każdym kosmetyku, zagwarantuje ci efekt wyraźnie czystej skóry. Zmniejszy się ilość nieestetycznych zaskórników i znikną uciążliwe wypryski. Po kilku zastosowaniach będziesz pod wrażeniem ich skuteczności. Maseczki oczyszczające do twarzy powinny być stosowane wyłącznie z częstotliwością, na jaką zezwala producent. Pamiętaj, że są to kosmetyki o intensywnym działaniu, dlatego należy je stosować z rozwagą, aby uniknąć ewentualnych podrażnień.

Po piąte – tonizacja

Po głębokim oczyszczeniu skóry, należy wyrównać jej naturalne pH. Pomoże ci w tym tonik do twarzy. Najlepiej jest stosować taki, który nie powoduje podrażnień, a nawet je łagodzi i ma działanie nie tylko antybakteryjne, ale także chłodzące. Toniki do twarzy dobiera się adekwatnie do rodzaju cery. Przed zakupem zawsze zapoznaj się z przeznaczeniem kosmetyku.

Po szóste – nawilżenie

Na zwieńczenie zabiegów pielęgnacyjnych zapewnij swojej skórze odpowiednie nawilżenie i ochronę. Dobierz krem odpowiedni do swojego wieku oraz rodzaju cery. Powinien być stosowany na co dzień, bowiem skóra twojej twarzy, niezależnie od indywidualnych predyspozycji, potrzebuje stałego nawilżenia i ochrony. Krem do codziennej pielęgnacji taką ochronę zapewnia.
Zapewnij swojej skórze jędrność i naturalny blask, dbając o nią i regularnie wykonując niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. Twoja cera to z pewnością doceni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: