Okulary przeciwsłoneczne jakie są najlepsze dla naszego zdrowia ?

jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać ?

Okulary przeciwsłoneczne, stanowią praktyczny dodatek do każdej letniej stylizacji. Decydując się na zakup nowej pary okularów, warto  popatrzeć na nie pod kątem naszego zdrowia. 
Nie każde okulary przeciwsłoneczne, spełniają swój podstawowy wymóg – czyli chronią przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Większość modeli dostępnych w sklepach, prowizorycznie przyciemniają ostre światło, przyczyniając się tylko do zwiększenia naszego  komfortu. Jak zatem wybrać odpowiednie okulary dla siebie? 

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem okularów przeciwsłonecznych ?

Czy gwarantują pełną ochronę przeciwsłoneczną UV400 i spełniają normy EN 166:2001, CE, 89/686/EWG EN 1836+A1:2009 ISO 9001:2000;

* Pamiętaj, że naklejka z napisem UV400 nie oznacza, że oprawki rzeczywiście posiadają filtry. To nie jest gwarancją jakości.

Do jakich celów mają służyć?Na co dzień
 
Warto wybrać z filtrem o mocy 3 lub 4 (moc filtru=stopień przyciemnienia soczewki). Model oprawki najlepiej wybrać ponadczasowy, uniwersalny pasujący do każdej stylizacji.

Do jazdy samochodem 


Dla bezpiecznej jazdy nie powinno się zakładać zbyt ciemnych okularów. Najbardziej odpowiednie będą w kolorze soczewki brązowym lub szarym, o stopniu przyciemnienia od 0 do 3. Przydatna jest również polaryzacja soczewki jak i powłoka antyrefleksyjna. Dobrze zwrócić również uwagę na detale takie jak osłonki boczne-zwiększają one znacznie komfort jazdy. Najlepsze będą modele z wymiennymi szkłami, które umożliwią dostosowanie koloru i mocy soczewki do warunków pogodowych.

Dla sportowców 

Najlepsze będą oprawki wykonane z mocnego tworzywa np. poliwęglanowe. Okulary powinny być dobrze dopasowane do kształtu twarzy i posiadać ergonomiczny kształt. Popularne są modele posiadające powłoki : antyrefleksyjne, polaryzacyjne, hydrofobowe. Często są wybierane modele z gumkami na zausznikach, zmniejszają ryzyko na spadniecie okularów podczas jazdy np. rowerem.

Poprawy wzroku

Oprawki z fotochromem, będą idealnym rozwiązaniem. Gwarantują zarówno korekcję wady wzroku jak i umożliwiają ochronę przeciwsłoneczną.

A jak dla Was jest ważna ochrona przeciw UV ?

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne ? Szukaj u dobrych optyków np. 1242.eu

Możesz również polubić

Dodaj komentarz