Strona główna » 5 domowe metody na walkę z cellulitem

5 domowe metody na walkę z cellulitem

Cellulit jest zjawiskiem powszechnie występującym u kobiet. Wszystko za sprawą, układu komórek tłuszczowych pod skórą, które znacząco różnią się od tych występujących u mężczyzn. Mimo że ,,skóra pomarańczowa” jest uważana za defekt kosmetyczny, stanowi istotną rolę w ciele kobiecy. Układ pionowy komórek tłuszczowych, sprawia że organizm szybciej i łatwiej może zgromadzić zapasy tłuszczu na wpadek np. ciąży.

Niestety, żadne kosmetyki ani zabiegi nie są w stanie całkowicie zniwelować występowania cellulitu. Taka już jest po prostu ,,uroda” kobiet. Głowa do góry ! Odpowiednia pielęgnacja ciała i zdrowy tryb życia, może sprawić, że cellulit będzie zupełnie nie widoczny. Dziś przedstawię wam 5 domowych metod, które mogą się przydać w walce z pomarańczową skórą.

1.Czekoladowy Body Wrapp

Do wykonania zabiegu potrzebujesz: 5 łyżek kakao, 1 łyżeczkę masła kakaowego, 1 szklankę gorącej wody, folię spożywczą
Wykonanie: Kakao przesyp do miseczki, zalej ciepłą wodą i dodaj łyżeczkę rozpuszczonego masła kakaowego. Ostygnięta czekoladową ,,papkę” nanieś na ciało na miejsca najbardziej narażone na widoczność cellulitu (pośladki i uda). Owiń dokładnie folią spożywczą. Maskę należy trzymać na ciele przez około 20 minut, po czym zmyć ciepłą wodą.

2. Kąpiel z bluszczem

Do wykonania kąpieli potrzebne jest: 1 garść suszonego bluszczu
Wykonanie : Do wanny z ciepłą wodą, wsyp suszony bluszcz. Po ciepłej kąpieli, warto opłukać ciało zimną wodą. by pobudzić bardziej krążenie w skórze.

3. Domowy olejek przeciw cellulitowi

Do wykonania olejku potrzebujesz: 3 krople olejku geraniowego, 3 krople olejku rozmarynowego, 3 łyżki oleju bazowego np. z słodkich migdałków.
Wykonanie: Olej bazowy połącz z olejkami eterycznymi. Używaj na biodra, uda pośladki i brzuch. Większą skuteczność uzyskasz stosując równocześnie masaż skóry.

4. Grejpfrutowy peeling do ciała

Do wykonania peelingu potrzebne jest: Sok z wyciśniętej połówki grejpfruta, 3-5 łyżek cukru, 2 łyżki oleju bazowego.
Wykonanie: Wszystkie składniki peelingu wymieszać z sobą. Papkę nanieś na ciało podczas kąpieli i masować ciało okrężnymi ruchami, zmyć ciepłą wodą

5. Pobudzający peeling kawowy

Do wykonanie peelingu potrzebujesz : 2-3 łyżki mielonej kawy, 1 łyżkę otrąb pszennych, 1-2 łyżki cukru, 2 łyżki bazowego oleju, 2-3 krople olejku eterycznego pomarańczowego
Wykonanie: Składniki peelingu wymieszaj z sobą. Nanieś na ciało i wykonuj z jego pomocą masaż skóry. Zmyj ciepłą wodą.
Jak pozbyć się cellulitu? Zabiegi na cellulit, które działają

Zapomnisz o cellulicie stosując się do zasad

  • Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej
  • Zdrowo się odżywiaj
  • Pij odpowiednią ilość wody dziennie
  • Zrezygnuj z niezdrowych używek takich jak alkohol i papierosy oraz słodycze
  • Stosuj co najmniej raz w tygodniu naprzemienny prysznic raz z ciepłą wodą raz z zimną.
  • Używaj kosmetyków poprawiających jędrność skóry
  • Regularnie masuj ciało, najlepiej za pomocą masażerów lub specjalnej rękawicy
* W przypadku gdy cellulit sprawia problem nie tylko rodzaju estetycznej a jego występowanie sprawia ból – najlepiej udać się do specjalisty w celu konsultacji
A czy wy borykacie się z cellulitem ?

Inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *