Strona główna » Jak zrobić mydło z obrazkiem ?

Jak zrobić mydło z obrazkiem ?

Mydło z obrazkiem – prostsze niż myślisz 😉

Dzisiaj zdradzam sekret prostego sposobu na efektowne ozdobienia mydła. Posiadając odpowiedni papier, możemy stworzyć mydło z dowolną grafiką a nawet i zdjęciem ! To doskonały pomysł na wyjątkowy prezent, a w dodatku nie wymaga dużo pracy w przygotowaniu.

mydełko z obrazkiem

Składniki 

  • Przezroczysta baza mydlana
  • Biała baza mydlana
  • Wycięta grafika z papieru wodno-rozpuszczalnego (specjalnego do mydełek)
  • Opcjonalnie : ulubiony olejek eteryczny
  • Forma do mydła

Wykonanie

Rozpuszczam przeźroczystą bazę mydlaną. Wlewamy ją na spód formy., gdy przestygnie nakładamy na  nią (drukiem do dołu) papier z grafiką.  Rozpuszczamy bazę mydlaną białą, dodajemy do niej ulubiony zapach. Wylewamy do formy . Czekamy 1-2 h aż mydełko ostygnie.
Ostygnięte mydełko najlepiej od razu zapakować w folię spożywczą aby się nie skurczyło.

Przyznajmy szczerze, nie opłaca się kupować specjalnie papieru do mydełek, jeśli chcemy ozdobić tylko jedno mydło. Możemy zrobić to w znacznie tańszy i efektowniejszy sposób. Gotowe mydełko wystarczy przyozdobić jak ,,decoupage”. By to zrobić, należy rozwarstwić serwetkę i warstwę z drugiem przyłożyć do wilgotnego mydełka, wtedy łatwo się przyklei. Tak przyozdobione mydełko będzie idealnym ręcznie robionym prezentem np. na dzień mamy 🙂

A czy Wy lubicie ręcznie robione prezenty ?

A skoro mowa o obrazach. Ostatnio bardzo modne jest drukowanie obrazów na płótnie. Można zdecydować się na replikę znanego dzieła sztuki lub wybrać coś z swoich zdjęć. Uważam to, za świetny pomysł na prezent czy to ślubny czy na parapetówkę.W sklepie digitaldruk.pl można wybierać nie tylko dowolny druk ale i formę. Fajną opcją są obrazy składające się z kilku mniejszych. Mnie ta moda się bardzo podoba i sama mam zamiar taki obraz sobie powiesić w pokoju. Problem tylko w tym, że nie umiem się zdecydować jaki.

Inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *