Przejdź do treści

Wywiad z marką Saponlabs – Poznajemy marki kosmetyków naturalnych

Dziś zapraszam serdecznie na wywiad z marką Saponlabs. Znacie ? Jeśli nie, to koniecznie warto poznać tą markę.


Co skłoniło Państwa do założenia firmy ?

Większość produktów do pielęgnacji, takich jak szampony, żele pod prysznic, kremy, pasty do zębów to w rzeczywistości skomplikowane mieszaniny syntetycznych substancji, których korzystne efekty są coraz bardziej wątpliwe. Bardzo często nawet kosmetyki reklamowane jako pochodzenia naturalnego lub „bio” czy „eko”, zawierają tylko śladowe ilości substancji naturalnych. Pozostała część jest zazwyczaj preparatem na bazie syntetycznych związków chemicznych. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenia zdobyte na uczelniach polskich, szwajcarskich i amerykańskich i skoncentrować się na wytwarzaniu kosmetyków, w których główną rolę odgrywają składniki naturalne, np. ekstrakty z roślin.

Jakie sukcesy w pracy, przyniosły Państwu największą radość ?

Mamy nadzieję, że każdy kolejny projekt będzie nam dawał coraz więcej satysfakcji i radości. Póki co jesteśmy najbardziej dumni z serii specjalistycznych naturalnych kremów do pielęgnacji stóp stworzonych dla szwajcarskiej firmy N’ilk. Powstały one w ścisłej współpracy ze znanym szwajcarskim podologiem, a ich sekret tkwi w naturalnych olejach i olejkach eterycznych. Ostatnio dostaliśmy zamówienie na kremy z tej serii od Szpitala Kantonalnego w Genewie.

Co jest największą motywacją do pracy ?

To, że każdego dnia pracujemy nad rozwiązaniem innego problemu. Dzięki realizacji dużego projektu UE w ramach programu INNOCHEM (POIR.01.02.00-00-0005/16 „Opracowanie serii szamponów naturalnych bez dodatku syntetycznych surfaktantów, szczególnie SLS i SLES”.), możemy łączyć badania naukowe nad naturalnymi surfaktantami z pasją tworzenia formulacji kosmetyków.

Z jakiego kosmetyku są Państwo najbardziej dumni ?

Naszym sztandarowym produktem są szampony bez syntetycznych pochodnych siarczanowych, SLS i SLES. Prace nad udoskonalaniem formulacji ciągle trwają, ale już teraz wyniki są bardzo obiecujące. Jesteśmy też dumni z cieszącej się coraz większym zainteresowaniem serii „Domowe Spa”, która pozwala na przygotowanie własnych naturalnych kosmetyków w domowym zaciszu nawet tym osobom, które nigdy nie czuły powołania do eksperymentów (www.saponlabs.shop).

Jakie są kolejne cele rozwoju firmy ?

Obecnie pracujemy nad serią szamponów i odżywek naturalnych na rynek szwajcarski, a w najbliższym czasie chcemy powiększyć naszą ofertę o naturalne kremy do ciała.

Dlaczego warto używać naturalnych kosmetyków ?
Jesteśmy przekonani, że naturalne związki są bardziej zdrowe i przyjazne dla skóry, niż nawet najbardziej wyrafinowane produkty syntezy chemicznej. Warto pamiętać, że najczęściej używany składnik syntetycznych preparatów kosmetycznych, SLES został zsyntetyzowany po raz pierwszy dopiero kilkadziesiąt lat temu. To niewiele w stosunku do milionów lat, którymi dysponowała natura podczas doskonalenia budowy i działania produktów naturalnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: