Przejdź do treści

Jak zmobilizować się do ćwiczeń w domu

Jak zmobilizować się do ćwiczeń ? Oto jest pytanie !

Regularne ćwiczenia na wf to już przeszłość. Z biegiem lat, kiedy lata szkolne mamy już za sobą, większość z nas nie uprawia już regularnie sportów. Winą jest głównie obarczany brak czasu, miejsca czy też brak chęci do aktywności fizycznej. Czy słusznie powinnyśmy rezygnować z ćwiczeń?


Nie da się ukryć, że obecnie w porównaniu z poprzednimi pokoleniami, prowadzimy siedzący tryb życia. Większość czasu spędzamy w swoich domach, rośnie liczba ludzi aspołecznych. Skutki tego są coraz bardziej widoczne, otyłość czy cukrzyca są już na porządku dziennym.
Jak zatem zmobilizować się do ćwiczeń w domu ? Przedstawiam wam pięć moich sprawdzonych metod.

1. Nie marnuj ani minuty wolnego czasu

Ciężko wygospodarować godzinę dziennie na ćwiczenia? Wiele osób ma z tym problem. Warto przemyśleć, swoje czynności w ciągu całej doby i znaleźć te kilka cennych minut by poćwiczyć. Robisz herbatę, i czekasz aż woda się zagotuje? Nic nie stoi na przeszkodzie, by w między czasie wykonać kilka skłonów czy podskoków. Możesz się mocno zdziwić, ile takich ,,minut nicnierobienia” znajdziesz w ciągu doby.

2. Wolny czas = relaks.

Po dniu pełnym pracy, przychodzimy do domu i nie myślmy o niczym innym jak relaksie. Spokojnych kilka chwil z książką czy też ulubionym serialem w TV? Wszystko po to, by zapomnieć o stresie? Wykorzystaj ten moment, również na ćwiczenia ! Jak połączyć obie te czynności? Warto zainwestować w sprzęt, który nie wymaga większego skupienia podczas ćwiczeń taki jak np. orbitreki. Umożliwiają one jednoczesne ćwiczenie i oglądanie telewizji -przyjemne z pożytecznym. Dobrym sposobem, chociaż mniej efektywnym jest granie w gry z kontrolerem ruchu.

3. Wyrób w sobie nawyk.

Wyrabianie dobrych nawyków, jest gównie walką z własnym charakterem. Jest to kwestia indywidualna i każdy z nas potrzebuje innego czasu by go wyrobić. Taka niewielka zmiana jak chociażby dziesięciominutowa rozgrzewka z rana, wyjdzie każdemu na dobre.

4. Spróbuj czegoś nowego.

Uważasz, że ćwiczenia w domu są nudne? Ćwiczysz z znanymi trenerkami i bokiem Ci już to wyłazi? Zmiana sposobu ćwiczeń, potrafi być bardzo mobilizująca. Warto chociażby spróbować, ćwiczeń przeprowadzanych na żywo w internecie. Mogę zapewnić, że takie ćwiczenia pozwalają nam bardziej się zintegrować z pozostałymi. Doskonałym pomysłem jest również organizacja ćwiczeń wraz z znajomymi w domu. Zamiast na kawę i ciacho, można znajomą zaprosić na rundkę treningową.

5. Opcja dla leniwych i zabieganych.

Mimo, że jesteś w domu robisz kilometry? Warto nieco pokręcić spalanie i spróbować chodzić z obciążnikami na kostki. Niby nic, jednak może dać zaskakująco dobry efekt. Warto spróbować również pasu termoaktywnego na brzuch czy też pajączka regulującego wady postawy. Wyprostowana sylwetka wzmocni mięśnie brzucha.

A Wy jakie macie metody na ćwiczenia w domu?
 A może uczęszczacie na fitness lub siłownię?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: