Domowe spa dla włosów

Domowe spa dla włosów – zobacz jakie to proste !

Hej Wszystkim,
Dzisiaj wpis specjalnie dla włosmaniaczek, a w nim 5 przepisów na domowe spa dla włosów. Pora zafundować swoim włosom nieco odżywienia po lecie i przygotować się na jesień.

Maseczka na porost włosów ,,Martini”

Wymieszaj 2 łyżeczki ulubionego olejku do włosów z jedną łyżeczką Wermutu. Wetrzyj maseczkę w skórę głowy, wykonując przy tym równocześnie masaż. Pozostaw na włosach na około 15 minut, po tym czasie zmyj. Stosuj 1-2 razy w tygodniu dla otrzymania dobrych rezultatów. Ta maseczka nie tylko wpływa na porost włosów, dzięki zawartości ziół w wermucie odżywia je i nadaje im blasku.

Miodowy majonez na włosy

Mikserem wymieszaj z sobą jedno żółtko dolewając do niego stopniowo małym strumieniem 3 łyżki stołowe oleju. Gdy całość ładnie się zemulguje, dodaj później 2 łyżki stołowe płynnego miodu i wymieszaj. Gotową maseczkę rozprowadzić równomiernie na włosach i nałożyć na nie czepek. Całość trzymać na włosach około 20 minut. Wszystkie składniki maseczki, sprawią ze włosy nabiorą witalności i blasku. Łatwiej się rozczesuj, mniej plączą i lepiej układają.

Aloesowe maska na włosy

Z kilku liści świeżego aloesu, wydrąż miąższ i zmiksuj w blenderze(możesz w zamian użyć gotowego żelu aloesowego). Do aloesu dodaj łyżkę ulubionego olejku do włosów oraz łyżkę płynnego miodu. Całość rozprowadź równomiernie na włosach, na głowę nałóż czepek i zmyj maskę po około 20 minutach. Maseczka ta nawilży włosy i nada im pięknego blasku. Wzmocni cebulki włosowe, zmniejszając wypadanie włosów. Sprawi również, że zwiększy się ich porost.

Płukanka kondycyjna dla włosów

Zaparz 2 łyżki lipy litrem wrzątku, po 15 minutach odcedź napar przez sitko. Dodaj do naparu sok wyciśnięty z jednej cytryny. Po umyciu włosów, kilkukrotnie płucz naparem włosy (należy robić to nad miską by ponownie można było użyć mieszaninę na włosy). Ta płukanka poprawi doraźnie wygląd włosów, nadając im zdrowego blasku, gładkości i miękkości w dotyku.

Owocowa maseczka na włosy

Zmiksuj w blenderze jedną nektarynkę (uprzednio wyjmij z niej pestkę) do zmiksowanej papki dodaj 3 łyżki jogurtu naturalnego. Całość nanieś na włosy, zmyj po około 20 minutach. Maseczka ta odżywi włosy i nada im pięknego blasku. Jeśli chcesz możesz użyć w zamian innych owoców np. mango albo banana.

A czy wy lubicie domowe spa ? Czy wyjazdy do spa takich jak www.lespa.pl ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *