Bausch+Lomb ULTRA - czy warto kupić ?
Informacje od producenta

Miesięczna soczewka kontaktowa najnowszej generacji przeznaczona dla osób z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością, które chcą cieszyć się doskonałym widzeniem i  komfortowo nosić soczewki przez cały dzień. Szczególnie polecana osobom o wysokich wymaganiach wzrokowych takich jak długotrwała praca przy komputerze lub częste korzystanie z urządzeń elektronicznych, gdy częstość mrugania zmniejsza się.
Opatentowana technologia MoistureSeal® łączy w sobie 3 cechy:
  • wysokie uwodnienie przez co soczewki są nawilżone i niezmiennie komfortowe przez cały dzień,
  • wyjątkowo wysoką tlenoprzepuszczalność potrzebną dla zachowania zdrowych oczu w dobrej kondycji,
  • niski moduł sztywności dzięki czemu soczewka jest wygodna zaraz po jej założeniu i niewyczuwalna na oku w ciągu dnia.
Optyka asferyczna w soczewkach B+L ULTRA zapewnia  kontrolę aberracji sferycznych dając doskonałą jakość widzenia również w warunkach słabego oświetlenia.
20170830_094226.jpg

Moja opinia

Noszę soczewki kontaktowe, już prawie od 10 lat. W tym czasie testowałam dużo różnych marek jak i wariantów. Z marką Bausch+Lomb, spotkałam się nie raz. Często sięgałam po soczewki tej marki. Dlatego gdy otrzymałam propozycję testu nowego modelu soczewek ULTRA, nie wahałam się ani chwili.
Najpierw musiałam przejść obowiązkowe badanie pod kątem soczewek, przyznam że ten krok mi zaimponował. Marce zależy na tym, by każdy miał prawidłowo dobrane soczewki. Swoją wizytę umówiłam w Szczecinie w Centrum handlowym CH Ster, w gabinecie ,,Twój Dobry Optyk”. Przyznam, że dawno nie trafiłam na kogoś z tak wielkim powołaniem do zawodu. Pani optyk wszystko wyjaśniła i cierpliwie pokazała, dowiedziałam się wiele nowych ciekawych rzeczy. Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z soczewkami kontaktowymi jest udzielana lekcja z instrukcją zakładania i zdejmowania jak i higieny soczewek.
Zostały mi dobrane odpowiednie soczewki kontaktowe, pod uwagę była brana zarówno wada wzroku jak i wielkość oka. Dzięki temu, mam pewność że ten model soczewek idealnie leży na oku.
Bausch+Lomb ULTRA jak na razie oferuje moce od -12,00 do +6,00  przy czym przy większej wadzie wzroku powyżej -6,00 skala rośnie co -0,5 dioptrii.

20170930_180454.jpg

Pierwsze wrażenia po założeniu soczewek

Przede wszystkim łatwa aplikacja, sama soczewka ma zabarwienie niebieskawe, dzięki czemu bez problemu możemy ją znaleźć w płynie. Jest zarazem trwała i giętka, dlatego podczas aplikacji bardzo łatwo nałożyć ją na oko. Po nałożeniu, nie ma opcji by ta zawędrowała tam gdzie nie trzeba. Idealnie leży na oku, od założenia do samego ściągnięcia.
Soczewki dają dosyć dziwne uczucie ,,przepuszczania powietrza”. Dzięki temu w sytuacjach, gdy wiał mi wiatr w oczy, te nawilżają je tak jakby nie miała na sobie soczewek. Przyznam, że pierwszy raz spotkałam się z takim efektem i uważam je jak najbardziej na plus.
Po pierwszym dniu noszenia soczewek, od razu zauważyłam różnicę w komforcie noszenia. Soczewki w ogóle nie czuć na oku, nosiłam je cały dzień i nie miałam później uczucia piasku na oczach. Przyznam, że miałam nadzieję że tym efektem będę mogła cieszyć się do samego końca noszenia soczewek.


Po miesiącu noszenia soczewek

To dla soczewek najtrudniejszy test, niestety nie każdy model tak samo mnie zadowalał od początku do końca. Zdarzały się soczewki, które musiałam wywalić już po dwóch tygodniach noszenia ponieważ podrażniały mi już oczy.
Przez cały okres noszenia soczewek, starałam się zachować należytą higienę. Do dezynfekcji używałam popularnego płynu Bio True. Jest to naprawdę istotne, ponieważ bez dbałości o higienę, nawet najlepsze soczewki mogą zaszkodzić oczom.
Jak zatem się spisały ? Wywaliłam swoje soczewki po równym miesiącu czasu. Przez cały ten okres, nosiły się praktycznie tak samo. Dopiero w ostatnim tygodniu, zauważyłam że soczewki zaczynają się zużywać. Nie musiałam stosować dodatkowo żadnych kropel nawilżających, nie czułam żadnego efektu suchego oka.
Jestem naprawdę zadowolona z tych soczewek, mogę śmiało że są jedne z lepszych jakie używałam. Świetnie współpracują z okiem, zwiększają komfort noszenia poprzez większe ich nawilżenie. Jedyny minus za brak konkretnej mocy (wiem jednak, że przy większych mocach ciężko o ćwiartki) . Jeśli nosicie szkła kontaktowe, naprawdę szczerze polecam spróbować. Osobiście mam zamiar przy nich zostać na dłużej, tym bardziej że cena ich nie jest zbyt wygórowana a różnica jest zdecydowanie wyczuwalna.


A czy Wy nosicie szkła kontaktowe ? Znacie markę Bausch+Lomb 
P.s już niedługo na blogu ruszy akcja, a której będzie do wygrania wizyta u optyka oraz soczewki :)

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji