Co nieco o podkładzie mineralnym i pudrze od Ecolore

Hej Wszystkim,
Dziś pod lupę bierzemy markę Ecolore.
Jest to marka kosmetyków mineralnych, które wywodzą się z Krakowa. Czy nazwa marki jest adekwatna do produktów? Czy kosmetyki Ecolore są kolorowe ? Zapraszam do mojej opinia na temat podkładu i pudru tej marki.

Puder matujący No.413  / Podkład Velvet soft touch  Warm 3 No.553
Kosmetyki są dostępne między innymi tutaj : Podkłady 69,90 zł i pudry matujące 59,90 zł

 

Moja opinia 
Puder matujący, stanowi dla mnie idealne wykończenie makijażu. Najczęściej używam go w sytuacji gdy zależy mi na ładniejszym wyglądzie – różnego rodzaju specjalne okazję. Puder mineralny od Ecolore jest niezwykle lekki i bardzo dobrze zmielony. Do użycia, wystarczy dosłownie szczypta. Jest to kosmetyk bardzo wydajny, a opakowanie jest wygodne i poręczne w użyciu. Nie musimy się bać, że zbyt duża ilość pudru wysypie nam się na raz .
Kolor jest uniwersalny i śmiało spisze się przy karnacji od średnio jasnej po średnią. Używany w minimalnej ilości, świetnie wchłania sebum i zapobiega nadmiernemu świeceniu się skóry. Nie daje uczucia maski, nie obciąża skóry. Oprócz właściwości matujących, dostarcza skórze cennych minerałów. Najlepiej aplikuje się go za pomocą pędzelka do pudru. Gdy użyjemy go zbyt dużo, może podkreślać suche skórki. Dlatego lepiej aplikować go, na dobrze nawilżoną wcześniej skórę.

Moja opinia  
Podkład tak jak i puder jest bardzo dobrze zmielony oraz  lekki dla skóry. Nie obciąża jej i nie powoduje efektu maski. Daje możliwość stopniowania krycia, poprzez nałożenie kolejnej warstwy podkładu. Można go używać zarówno sposobem na sucho jak i na mokro. 
Dobrze dobrany odcień podkładu, świetnie komponuje się z skórą i wyrównuje jej koloryty. Cera nabiera satynowej gładkości i zdrowszego wyglądu. Dużym plusem jest dla mnie to, że chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. 
Posiada działanie antybakteryjne i muszę przyznać, że rzeczywiście poprawia stan wyglądu cery. Tak jak w przypadku wszystkich sypkich podkładów, użyty w zbyt dużej ilości podkreśla suche skórki. Znacznie lepiej prezentuje się, na dobrze nawilżonej skórze. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolona, zwłaszcza za naturalny efekt wykończenia.Wytrzymuje na skórze spokojnie cały dzień. 
Pozostałe zdjęcia
Bez makijażu / Makijaż z użyciem podkładu i pudru
A czy wy znacie kosmetyki marki Ecolore ?

Dodaj komentarz