DIY Mini mydełka dla dużych dzieci :)Hej Wszystkim,
Czy są tutaj jakieś mamusie większych maluszków ? Serdecznie zapraszam do zainspirowania się i zabawy z dziećmi. Przygotowanie małych mydełek, sprawi dziecku wiele frajdy. Jest to świetna okazja do nauki dbania o higienę. Do takiej zabawy najlepiej użyć specjalnej bazy mydlanej glicerynowej (do kupienia w sklepach z półproduktami kosmetycznymi) lub użyć gotowych mydełek glicerynowych.

Co potrzebujemy ?
- Małą i dużą miskę do zrobienia kąpieli wodnej. Możemy w taki sposób stopić mydło. By szybciej przyśpieszyć ten proces, warto wcześniej zetrzeć mydełko na tarce.
*Mydło glicerynowe można rozpuścić również mikrofali, należy robić to etapami. Wsadzić miskę (którą można użyć do mikrofali) i włączyć urządzenia na 30 sekund. Po tym czasie należy przemieszać i znów włożyć do mikrofali. Nie można doprowadzić mydła do wżenia. Gdy zostanie w misce trochę kawałków nie rozpuszczonych, należy wymieszać mydło tak by wszystko się rozpuściło.
- Olejki eteryczne lub esencje zapachowe do mydełek
- Barwniki do mydełek lub spożywcze
- Dowolne foremki ( najlepsze będą silikonowe)
- Sypki brokat lub posypki cukrowe do przyozdobienia mydełek

Gdy robimy mydełka wraz z dziećmi. Należy zachować wszelką ostrożność. Przygotowanie bazy mydlanej, rozpuszczenie jej należy zachować dorosłym. Dzieci mogą wybrać sobie zapach oraz kolor mydełek i pomóc dorosłym w ich dekoracji. Dobra zabawa z dziećmi, to bezpieczna zabawa.

Rozpuszczoną bazę przelewamy do foremek. Wyjmujemy z formy po całkowitym ich ostygnięciu.
Gotowe mydełka, należ owinąć folią lub zamknąć do szczelnego pojemnika. Jest to idealna opcja na prezent nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Formy mydełek mogą być dowolne, obecnie asortyment silikonowych foremek (które można użyć nie tylko do produkcji mydła) jest bardzo duży. Każdy znajdzie kształt idealny dla siebie.


A czy Wy lubicie zabawy kreatywne z swoimi dziećmi ? Co myślicie o domowej produkcji mydełek?

P.s Jakie są według was najlepsze  prezenty na roczek ? Przyznam, że mam problem. Obecnie jest tyle ciekawych rzeczy, że ciężko się zdecydować. Myślę nad pamiątką z grawerem (albumem lub obrazkiem), zabawkami czy też biżuterią ze sklepu Murrano. Chodzi mi o coś, co pozostanie na dłużej a nie tylko na chwilę. Co polecicie ?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger