DIY musujące czekoladki do kąpieli - idealne na prezent


Hej Wszystkim,

Lubicie czekoladę ? Ja tak i to w każdym wydaniu. Ta musująca czekoladka do kąpieli, relaksuje i pomaga walczyć ze stresem. W porównaniu do tradycyjnej czekolady, nie tuczy a daje ,,prawie" tyle samo przyjemności. Wykonanie jej jest banalnie proste a jeśli nie posiadacie foremki na czekoladę, śmiało możecie zrobić musujący czekoladowy puder - efekt ten sam !

Składniki
  • 100 g sody oczyszczonej
  • 100 g kwasku cytrynowego
  • 20 g kakaa w proszku
  • 30 g mąki ziemniaczanej
  • Olejek zapachowy czekoladowy
  • Woda w buteleczce z atomizerem
 Wykonanie
 
Suche składniki wsypujemy do miski. Zakładamy rękawiczki i w niewielkich ilościach dodajemy wodę psikając na całość. Mieszamy i znów powtarzamy czynność, do tego momentu aż suche składniki zaczną się lepić( nie mogą być za mokre). Całość przekładamy do foremek, dociskamy tak by były dobrze uformowane. Po 24 h wyjmujemy z formy. Przechowujemy w suchym miejscu. Zużyć w przeciągu pół roku od przygotowania.

Jeśli nie macie foremek w kształcie czekolady. Mieszamy suche składniki i przekładamy do pojemniczka. Dodajemy do kąpieli około garści pudru.


Uwielbiam robić samodzielnie prezenty i to nie tylko kosmetyczne.  Jeśli lubicie rękodzieło to szczerze polecam sklep loveart.pl . Znajdziecie tam mnóstwo akcesoriów dla plastyków i nie tylko. W głowie mam mnóstwo pomysłów na świąteczne dekoracje :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger