Odkryj piękno swoich dłoni i stópOdkryć piękno

O ciało powinniśmy dbać cały rok, a nie tylko w sezonie wakacyjnym. Szczególną uwagę powinniśmy poza tym poświęcać tym partiom, które mocno eksploatujemy. I stopy i dłonie wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji, odpowiedniej diety, dobrych środków pielęgnujących i odrobiny czasu, jaki na zabiegi poświęcimy. Nawet domowe SPA może przynieść skórze ukojenie a nam satysfakcję z gładkich i zadbanych dłoni i stóp. Ta pielęgnacja z https://kontigo.com.pl/cialo/kosmetyki-do-dloni-i-stop/maski-i-peelingi.html jest szczególnie istotna jesienią i zimą, kiedy chłód na dworze i ogrzewanie w domu w negatywny sposób wpływają na kondycję skóry.

Zadbać o dłonie

Dłonie o każdej porze roku są świadectwem tego, w jaki sposób dbamy o ciało. To swoista wizytówka, a mimo to dość często są zaniedbywane. Warto pamiętać, że dłonie szczególnie wymagają systematycznej pielęgnacji, ponieważ stale narażone są na kontakty z chemią, odmrożenia czy opaleniznę. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy pomóc skórze zregenerować się, odzyskać blask oraz pozbyć się zrogowaceń. W takim wypadku krem do rąk staje się niezbędnym kosmetykiem, który zawsze powinniśmy mieć pod ręką i stosować niemalże po każdym myciu rąk. Poza tym warto co jakiś czas poddawać dłonie specjalistycznym zabiegom, które dogłębnie odżywiają skórę i pozwolą jej zregenerować się. Na noc warto użyć maski do stóp (oczywiście po odpowiednim peelingu) ubrać skarpetki i pozwolić składnikom działać.

Rytuały pielęgnacji

Pielęgnację dłoni i stóp dobrze jest zacząć od kąpieli, która nawilży, ukoi i przygotuje skórę na dalsze zabiegi. Jeśli dodamy do ciepłej wody soku z cytryny, pozbędziemy się przebarwień, siemię lniane wspomaga suchą i zniszczoną skórę, a mleko z naparem z rumianku odżywi.
Peelingi do rąk złuszczają zrogowaciały naskórek i mam za zadanie przygotować skórę do dalszych zabiegów. Dzięki temu składniki odżywcze będą miały możliwość zadziałać w głębokich warstwach. W zależności od predyspozycji mogą wybrać produkty grubo i drobnoziarniste z dodatkiem witamin czy też wspomnianej już cytryny, która działa rozjaśniająco. Wiele preparatów zawiera również miód i inne składniki łagodzące podrażnienia. Peelingi do stóp często bazują na bazie soli morskiej lub cukru. Dość intensywnie złuszczają zrogowaciałe partie.
Tak przygotowana skóra jest gotowa, by działały na niej maski do rąk, które głęboko odżywią i nawilżą skórę.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger