DIY Mydlane gwiazdki na prezent pod choinkęHej Wszystkim,
Święta już tuż tuż... a ja śpieszę do Was z kolejnym pomysłem na domowe DIY. Tym razem zachęcam do zrobienia czegoś wyjątkowego - domowych mydełek, które mogą posłużyć jako miły upominek pod choinkę lub nawet pachnąca świąteczna ozdoba.

Do wykonania gwiazdek mydlanych potrzebujemy
  • Bazowe mydło glicerynowe lub gotowe kupne starte na tarce
  • Barwik złoty
  • Płaska tacka do wylania masy
  • Dodatkowo - zapach 
  • Foremka
  • Patyczek do zrobienia dziurki
Wykonanie
Nie podaje proporcji, gdyż śmiało możemy zrobić gwiazdki z większej lub mniejszej ilości mydła. Samo mydło topimy w kąpieli wodnej lub w mikrofali(bazę mydlaną). Gdy mydło już będzie całkowicie rozpuszczone lub będzie plastyczne przekładamy je do foremki. Puki jeszcze masa nie zastygła, możemy wyrównać powierzchnię wałkiem i posypać złotym barwnikiem(możemy również użyć starego pokruszonego cienia do powiek lub brokatu). Z jeszcze ciepłej masy wycinamy kształty w foremki. Należy pamiętać, że grubość masy musi mieć minimum 0,5 cm by się nie połamała.
Gotowe mydełka najlepiej przechować w foli lub powiesić na choinkę :)
Proste i bardzo efektowne !


A czy wy lubicie własnoręcznie robione prezenty pod choinkę ?

P.s Jeśli już pakować prezenty, to najlepiej w torby ekologiczne :) Polecam ecobagnetwork.eu > gdzie można zamówić torebki i nie tylko z własnych nadrukiem z ekologicznego papieru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger