Przejdź do treści

Instrukcja obsługi oleju rycynowego. Jak olejować włosy olejkiem rycynowym?

Olejek najczęściej występujący w kolekcjach włosomaniaczek to właśnie olej rycynowy. Stosowany regularnie nie tylko dodaje włosom blasku, ale może także przyspieszać ich wzrost. Jak olejować włosy olejkiem rycynowy, żeby wydobyć z nich 100% piękna?

To najpopularniejszy, ale również najtrudniejszy w aplikacji olejek do włosów. Plusem jest łatwa dostępność i bardzo niska cena. Olej rycynowy można kupić w każdej aptece (sprzedawany jest jako lek przeczyszczający). Blogerki rozpływają się nad tym, jak cudowne ma właściwości, jeśli tylko stosujemy go regularnie.
• Pobudza krążenie w skórze głowy, dzięki czemu przyspiesza wzrost włosów.
• Wzmacnia cebulki włosów, zapobiegając ich wypadaniu.
• Nadaje włosom zdrowy blask, wygładza i może przyciemniać kolor.
Olejowanie włosów olejem rycynowy to metoda pielęgnacji, którą kobiety znają i wykorzystują od wielu wieków. Najczęściej gęsty i bardzo lepki olej wmasowuje się w skórę głowy i włosy, ale bardzo łatwo w ten sposób uszkodzić delikatne pasma. Włosy mogą się łamać i wypadać, kiedy są posklejane, szarpane w trakcie rozczesywania i wielokrotnie oczyszczane w celu dokładnego zmycia olejku. Czy olej rycynowy w ogóle nadaje się do olejowania włosów? Oczywiście! Warto jednak znać kilka sztuczek, które pozwolą zapanować nad zbyt gęstym olejem.
Jak olejować włosy olejkiem rycynowym?
Sam olejek rycynowy najlepiej wcierać w skórę głowy, ponieważ stosowany na włosy bez dodatku innych olejów może je przesuszać. Wmasowanie oleju rycynowego w skalp daje dużo lepsze efekty, ponieważ odżywiamy w ten sposób cebulki, a to z nich wyrastają później zdrowe i mocne włosy. Olejek rycynowy należy wmasowywać opuszkami palców u nasady włosów przez kilka lub kilkanaście minut. Masaż dodatkowo pobudzi krążenie w skórze i przyspieszy wchłonięcie się oleju. Tę metodę można sobie ułatwić kilkoma prostymi sposobami.
• Podgrzej olejek (niezbyt mocno, aby się nie poparzyć), dzięki czemu rozrzedzi się. Warto, ponieważ olejowanie włosów na ciepło jest efektywniejsze.
• Rozcieńcz olejek rycynowy innym olejkiem o lżejszej konsystencji np. arganowym, migdałowym, winogronowym albo słonecznikowym. Opcji jest wiele, a mieszanka do olejowania włosów może składać się nawet z kilku różnych olejów. Warto dopasować je jednak do porowatości.
• Stosuj olej rycynowy na włosy jako dodatek do domowych maseczek np. z jajka, awokado, jogurtu, miodu, aloesu. Wzbogaci je o cenne właściwości i lepiej się wchłonie we włosy.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: