Mydełko nie tylko Fa – moda na mydła hand made ! Lista mydlanych manufaktur

Nie da się ukryć, że moda na ręcznie robione mydła z naturalnych składników, ma swój złoty czas. Co rusz, jak grzyby po deszczu powstają kolejne marki produkujące mydła. Od małego hobby w zaciszu domowym, poprzez małą manufakturę kosmetyczną po znaną i cenioną markę.
Wybić w tej dziedzinie nie jest łatwo, tylko nieliczne marki zostają tymi bardziej znanymi. Pozostałe zostają lokalnymi perełkami, małymi rodzimymi firmami które warto znać.
Przepisów na ręcznie robione mydła jest cała masa, różnorodność towaru jaki możemy kupić – może doprowadzić do zawrotów głowy.  Naprawdę każdy z nas, znajdzie mydło dla niego stworzone. A jeśli już nie, zawsze można je samemu zrobić.

Mniej wprawione osoby, mogą skorzystać z gotowych baz mydlanych. Dają one możliwość na zrobienie własnego mydełka w bardzo prosty sposób. Pozostaje tylko nadać wyrobowi kształt, zapach i właściwości.
Coraz więcej osób decyduje się na zrobienie mydła od podstaw. To wymaga już większej wiedzy i wprawy. Jednak jeśli się okiełzna sam sposób robienia mydła, można stworzyć taki kosmetyk jaki dusza zapragnie.
Osobiście nie mam jeszcze odwagi, do robienia mydła od podstaw. Dlatego korzystam albo z gotowych baz albo kupuje zrobione przez kogoś.

Dlatego chciałam Wam przedstawić niektóre z manufaktur mydlanych- tych bardziej i mniej znanych.

Jeśli znacie jakąś mydlaną manufakturę, bardzo proszę o spam i o linka w komentarzach 🙂 Jeśli zajmujecie się robieniem mydełek również dajcie o sobie znać i śmiało reklamujcie się pod tym postem 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *