Mydlarnia – przegląd mydlanych manufaktur

Mydlarnia – nowa moda czy powrót do korzeni ?

Nie da się ukryć, że moda na ręcznie robione mydła z naturalnych składników, ma swój złoty czas. Co rusz, jak grzyby po deszczu powstają kolejne marki produkujące mydła. Od małego hobby w zaciszu domowym, poprzez małą manufakturę kosmetyczną po znaną i cenioną markę.
Wybić w tej dziedzinie nie jest łatwo, tylko nieliczne marki zostają tymi bardziej znanymi. Pozostałe zostają lokalnymi perełkami, małymi rodzimymi firmami które warto znać.

Mydlarnia czy ,,home made” ?

Przepisów na ręcznie robione mydła jest cała masa, różnorodność towaru jaki możemy kupić – może doprowadzić do zawrotów głowy.  Naprawdę każdy z nas, znajdzie mydło dla niego stworzone. A jeśli już nie, zawsze można je samemu zrobić.

mydlarnia

Mniej wprawione osoby, mogą skorzystać z gotowych baz mydlanych. Dają one możliwość na zrobienie własnego mydełka w bardzo prosty sposób. Nie musimy tutaj znać się dokładnie na produkcji kosmetyków. Pozostaje tylko nadać wyrobowi kształt, zapach i właściwości.

Coraz więcej osób decyduje się na zrobienie mydła od podstaw. Internet aż obfituje w różnego rodzaju tutorialne, w kótych pokazane jest jak zrobić mydło. To wymaga już większej wiedzy i wprawy. Jednak jeśli się okiełzna sam sposób robienia mydła, można stworzyć taki kosmetyk jaki dusza zapragnie. Możliwości są takie jak nigdy przedtem. Mamy dostęp do asortymentu, o którym kiedyś można było tylko pomarzyć.
Osobiście nie mam jeszcze odwagi, do robienia mydła od podstaw. Przygotowanie ługu, brzmi dla mnie groźnie. Dlatego korzystam albo z gotowych baz albo kupuje zrobione przez kogoś.

Mydlarnia – przegląd manufaktur mydlanych

Jeśli znacie jakąś mydlaną manufakturę, bardzo proszę o spam i o linka w komentarzach 🙂 Jeśli zajmujecie się robieniem mydełek również dajcie o sobie znać i śmiało reklamujcie się pod tym postem 😀

Dodaj komentarz