Przejdź do treści

Co zrobić z niepotrzebnymi książkami?

Co zrobić z niepotrzebnymi książkami? – na pewno nie wyrzucić !

Każdy z nas ma w domu co najmniej jedną książkę. Puki co, są one nieodłącznym elementem ludzkości. To dzięki piśmiennictwie możemy poszerzać swoja wiedzę, czy zrelaksować się po męczącym dniu.

U niektórych z nas książki są traktowane z należytym szacunkiem, każda ma swoje miejsce na półce. Gdy tylko się zniszczy i kartki zostają potargane skleja się je bo – książek się nie wyrzuca. Od dzieciństwa jestem nauczona takiego taktowania, każdej jednej książki. Mimo tego, wiele z nich już nie mam ze sobą.

Są książki, które zostaną już ze mną na zawsze. To pozycje, do których lubię wracać i są częścią mnie. Chociażby trylogia Tolkiena ,,Władca Pierścieni” miała wielki wpływ na moje życie. Może to i głupio zabrzmi, ale moja nastoletnia fascynacja tą fantastyką, sprawiła ze poznałam swojego męża.
Z kolei miewam też książki, które do mnie nie przemawiają. Czasem przeczytam je raz, niekiedy w ogóle nie umiem przez nie przebrać. Nie umiem wtedy trzymać takich na półce, bo najzwyczajniej nie sprawiają mi radości.

Co robię z takimi książkami ? Szukam dla nich drugiego domu ! Jestem zdania, że jak nie ja to inna osoba  może polubić tą niechcianą przez mnie książkę. Najpierw szukam ochotników wśród znajomych. Jeśli książka jest w dobrym stanie, zanoszę do miejscowej biblioteki. Często też korzystam z skupu książek np. tezeusz.pl/info/skup-ksiazek-we-wroclawiu. Jest to dobry sposób, by zyskać kilka groszy i nie mieć wyrzutów sumienia, że wyrzuciło się książkę

Jeśli tylko mogę, sama  kupuje używane książki. Nie muszę mieć nowej, z pachnącą okładką świeżym drukiem by się nią cieszyć. Wiem, że w ten sposób troszczę się poniekąd o środowisko. Oszczędzam również pieniądze i za resztę mogę kupić coś innego. Wiele z książek, które służą mi do blogowania pochodzi właśnie z odzysku. Czy to z kiermaszu książek czy to z internetowego antykwariatu. Są pozycje, które zawsze są na czasie a nawet takie których nie można już kupić w zwykłej księgarni.

A czy wy kupujecie książki używane ? Co robicie z niepotrzebnymi już książkami ?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: