• Home
  • /
  • Pogaduchy
  • /
  • Wirtualna rzeczywistość – początek Matrixa ?

Wirtualna rzeczywistość – początek Matrixa ?

Wirtualna rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość – jeden z najlepszych filmów Sci-Fi. Stał się kultowym filmem, który warto obowiązkowo obejrzeć. Przyszłość została opanowana przez sztuczną inteligencję a ludzkość staje w obliczu wymarcia. Przesłanie tej trylogii filmów, daje dużo do myślenia. Rozwój ówczesnej technologi, coraz bardziej przypomina tą wymyśloną w filmie.

Czy wirtualna rzeczywistość, może faktycznie stać się początkiem Matrixa ?

Trudno przewidzieć, jaka przyszłość czeka ludzkość i  czy w swoim podboju świata, nie pójdzie krok za daleko.
Dziś możemy doznać tej rzeczywistości, która została stworzona w filmie.
Na nasze szczęście, nie jest to tak nieprzyjemne ani niebezpieczne (ten kto widział film, wie co mam na myśli). Do poznania wirtualnej rzeczywistości, wystarczy naprawdę niewiele. Zakładamy specjalne okulary, sprzęt i oprogramowanie – i już jesteśmy w innej rzeczywistości. Jedną z firm, wprowadzających możliwość poznania tej nowości jest http://www.vrpoint.pl/. Specjalizują się w różnego rodzaju eventach,gdzie można samemu przekonać się jaki to jest ,,świat wirtualny”

Co ja myślę o wirtualnej rzeczywistości ?

Na pewno warto spróbować ! Pamiętam, że w grze The Sims były już takie specjalne okulary. Aż dziw bierze, że z zwykłej gry w tak krótkim czasie, udało się stworzyć coś takiego.
Jest to zupełnie inny rodzaj zabawy, który gry komputerowe przenosi na wyższy poziom. Dodatkowo sprawia, że jesteśmy również bardziej aktywni fizycznie, niż podczas zwykłej gry na komputerze.
Warto wspomnieć, że nie służy tylko do zabawy ! Dzięki terapią z wirtualną rzeczywistością, można pozbyć się wielu lęków miedzy innymi lęku wysokości czy nabytymi przez traumatyczne przeżycia. Bez konieczności faszerowania lekami, które nie zawsze są skuteczne w działaniu.

Wirtualna rzeczywistość nie jest czymś złym, może się jednak stać, gdy ta stanie się ważniejsza od realnego życia. To zagrożenie nie jest już nam obce, coraz częściej to właśnie internet staje się realnością. Wielu młodych ludzi zupełnie traci się w tym świecie, zamykając drzwi przed tym co prawdziwe. W skrajnych przypadkach dochodzi już do śmierci z wycieńczenia i wygłodzenia. Gry i inne wirtualne rozrywki, skutecznie potrafią z czasem zniewolić i złapać w swoje sidła.
Na szczęście to my decydujemy, jak będzie wyglądało nasze życie. Matrix na razie jest tylko wymyślonym światem, który nie koniecznie musi stać się rzeczywistością.

A czy wy jesteście chętni sprawdzić jak działa wirtualna rzeczywistość?

Dodaj komentarz