Strona główna » Ciąć czy zapuszczać? Sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów oraz ich pielęgnację

Ciąć czy zapuszczać? Sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów oraz ich pielęgnację

Dziewczęce marzenia o długich włosach zaplecionych w urocze warkocze w
pewnym momencie okazują się trudne do zrealizowania. Długie włosy są
wymagające w pielęgnacji, a ich zapuszczanie to czasochłonny proces.
Pojawia się pytanie: ciąć czy zapuszczać?

Ta decyzja powinna zależeć od wielu różnych czynników np. kształtu naszej twarzy oraz kondycji włosów. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie włosy nadają się do zapuszczania.
Ostre cięcie
U niektórych zdecydowanie lepiej sprawdzają się krótkie fryzury. Kiedy ściąć włosy? Jeśli są kruche, delikatne, wrażliwe i cienkie. Podatne na wypadanie i łamliwe włosy będą jeszcze bardziej osłabione pod własnym ciężarem. Zamiast ozdabiać, będą tylko sprawiały kłopoty. W takim przypadku lepiej sprawdza się krótka fryzura, dzięki której zyskają objętości. W pielęgnacji lepiej postawić wówczas na regenerację, wzmocnienie i ochronę.
Prosta droga do długich włosów
Zapuszczanie włosów też warto zacząć od cięcia. Zanim zaczniemy pielęgnować włosy i starać się przyspieszyć ich wzrost, musimy podciąć końcówki, aby osłabione włosy nie rozdwajały się jeszcze bardziej. Warto zapamiętać, że rozdwojonych końcówek nie da się scalić! To często powielany mit. Pielęgnację nastawioną na przyspieszenie wzrostu można rozpocząć, dopiero kiedy włosy będą miały zdrowe końcówki, bo wówczas składniki odżywcze nie uciekną z wnętrza włosa.
Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów, które chcemy zapuścić. Muszą być maksymalnie nawilżone i odżywione, aby miały możliwość rosnąć. Pomocne okazuje się olejowanie włosów. To domowy zabieg pielęgnacyjny, który polega na nakładaniu na suche lub mokre włosy (w zależności od metody) naturalnych olejków lub gotowych produktów na bazie olejów. Olejować można zarówno włosy, jak i skalp, dzięki czemu:
– zapewniamy prawidłowy poziom nawilżenia,
– ochraniamy przed szkodliwymi czynnikami,
– wyrównujemy pH i łagodzimy podrażnienia,
– dodajemy miękkości, gładkości i blasku.
Warto wiedzieć, że naturalne olejki do włosów mogą również przyspieszać wzrost włosów. Nie wszystkie, dlatego warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji np. olej rycynowy lub olejki eteryczne (rozmarynowy, sosnowy), które w niewielkich ilościach przyspieszają krążenie w skórze głowy, pobudzając pracę cebulek włosów. Ważna jest także metoda olejowania włosów. Ze względu na to, że wszystkie procesy wzrostu włosów dzieją się w mieszkach włosowych, najwłaściwsze wydaje się olejowanie skalpu. Najlepiej robić to na mokro i z wykorzystaniem ciepłego oleju, bo wyższa temperatura i wilgoć pomagają olejkom wchłaniać się we włosy.

Inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *