DIY peeling-ująca guma miodowa do mycia ciała


Hej Wszystkim,

Dzisiaj dzielę się z Wami przepisem na niecodzienny kąpielowy umilacz. Mogę zapewnić, że użycie tego peelingu sprawi dużą frajdę. Jeśli lubicie domowe peelingi oraz szukacie nowych pomysłów na ich wykonanie - musicie go zrobić.

Peeling-ująca mydlana guma miodowa do ciała na składniki :
Składniki
  • 100 g bazy mydlanej galaretki (można również użyć zwykłego mydła glicerynowego, konsystencja peelingu nie będzie gumowata lecz nieco bardziej zbita wtedy zamiast 100 g należy użyć 70 g + 30g wody)
  • 3/4 szklanki cukru kryształ + 1/3 szklanki cukru trzcinowego
  • 2 łyżki miodu rozpuszczonego w 2 łyżkach wody
  • 4 łyżki oleju bazowego(ja użyłam z słodkich migdałków)
  • Dodatkowo: zapach do mydełek miodowy 
Wykonanie
Bazę mydlaną topimy w kąpieli wodnej lub w mikrofali. Po rozpuszczeniu czekamy aż całość ostygnie ale nadal  będzie płynna. Dodajemy resztę składników i mieszamy. Peeling przekładamy do pojemnika. Należy go zużyć do 6  miesięcy od przygotowania.A jaki jest Wasz ulubiony kąpielowy kosmetyk ?

P.s O temacie odszkodowania z oc, wspomniałam wam ostatnio. Naprawdę się cieszę, że czasem taka notka jest czasem przydatna ! Ostatnio dostałam anonimowe podziękowanie na maila, dzięki takiej błahej rzeczy komuś udało się uzyskać odszkodowanie z oc sprawcy. Takie maile naprawdę cieszą :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger