DIY Śnieżne musujące kule do kąpieli

Co zrobić z mlekiem w proszku ?

Hej Wszystkim,
Czy brakuje wam śniegu ? Jeśli tak to koniecznie spróbuje przepis na śnieżne kule kąpielowe. Wyglądają prawie jak prawdziwe śnieżki, z tym że te umilą czas kąpieli. Dodatek mleka w proszku sprawia, że kąpiel nabiera odżywczej mocy !

Składniki
  • 200 g sody oczyszczonej
  • 200-300 g mleka w proszku
  • 5-10 g  białej glinki
  • 50 ml oleju np. makadamia lub z słodkich migdałków
  • Olejek eteryczny
  • Szczypta błyszczącej miki 
  • Woda w atomizerze
Wykonanie

Wszystkie suche składniki mieszamy w misce. Dodajemy do nich olej i odrobinę olejku eterycznego. Całość spryskujemy wodą z atomizera. Na bieżąco kontrolujemy konsystencje masy. Powinna być na tyle mokra, by dało się z niej ulepić kulę. Zbyt mokra może nie dać się fajnie formować, dlatego lepiej dodawać wodę stopniowo i powoli mieszać składniki. Z całości formujemy kulki(możemy również użyć w tym celu specjalnej formy do kul do kąpieli). Gotowe kule możemy udekorować błyszczącą miką. Później należy je odstawić do wyschnięcia na dobę. Zużyć w przeciągu dwóch tygodni od przygotowania


Kula musująca do kąpieli

Działanie

Soda zmiękcza i oczyszcza skórę. Dodatek mleka w proszku nadaje kulą właściwości odżywczych i pielęgnujących. Składniki stanowią bardzo fajny dodatek do kąpieli. Warto również pamiętać o dodaniu olejku kosmetycznego. Dzięki temu, skóra po kąpieli nie będzie nadmiernie wysuszona.

A czy wy lubicie takie dodatki do kąpieli ? Czy stawiacie na gotowe rozwiązania ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drodzy Czytelnicy ! Wszystkie komentarze po 28.09.2016 do 20.03.2019 roku zostały skasowane z związku z przejściem systemu komentarzy ponownie na blogowy z disqusa - za kłopot bardzo przepraszam !

Copyright © 2016 Naturalnie Piękna , Blogger