Peeling solny z nutką cytrynową

Mydlasie

Hej Wszystkim,

Dzisiaj zapraszam na DIY w którym możecie przygotować samemu peeling solny z nutka cytrynową. Cały gotowy zestaw do przygotowania tego kosmetyku, możecie zakupić w sklepie Mydlasie klik

Zestaw zawiera :

  • Sól himalajską drobnoziarnistą (300 g)
  • Masło shea nierafinowane (30 g)
  • Olej kokosowy nierafinowany (30 g)
  • Olej ze słodkich migdałów rafinowany (30 ml)
  • Olej z awokado nierafinowany (10 ml)
  • Olejek bergamotowy (1 ml)
  • Szklany pojemnik z czarną nakrętką
  • Etykieta i szpatułka
Mydlasie

Przygotowanie Peeling solny z nutką cytrynową

Do zestawu jest załączona instrukcja przygotowania peelingu. Jest to jednak tylko sugestia i peeling można dozwoli modyfikować. Ja przygotowałam go w osobnej misce, gdyż mieszanie składników w finalnym opakowaniu jest trochę uciążliwe. Kosmetyk szybko się przygotowuje i nie wymaga większej wprawy ani wiedzy. Wystarczy tylko z sobą połączyć składniki i dobrze wymieszać, pamiętając o wcześniejszym rozpuszczeniu oleju kokosowego i masła shea.

Mydlasie

Moja opinia Peeling solny z nutką cytrynową

Zapach peelingu jest bardzo przyjemny dla nosa, fajną opcją jest to że to my kontrolujemy jego intensywność. Samo użycie przypadło mi do gustu, mimo że ogólnie preferuje peelingi na bazie drobinek cukrowych. Sól himalajska jest dobrze zmielona, nie jest ani za ostra ani za słaba. Gwarantuje to rodzaj peelingu, który powinien zadowolić każdego. Ważne by pamiętać aby nie stosować go na podrażnioną skórę. Sam skład kosmetyku jak dla mnie super, sami przygotowujemy peeling i mamy gwarancje że jest on świeży i wiemy co w nim się znajduje. Podoba mi się słoiczek, w którym umieszczony jest gotowy peeling. Z pewnością posłuży na nie jeden domowy kosmetyk. Jedyne co bym zmieniła na przyszłość to ilość dodanych olejów, osobiście wolę gdy kosmetyk zawiera ich mniej. Efekty użycia są zadowalające, podobne do tych jakie zauważyłam podczas stosowania innych tego typu peelingów. Skóra po użyciu jest już nawilżona i natłuszczona, nie wymaga stosowania później żadnych kosmetyków nawilżających. Trzeba uważać na wannę podczas spłukiwania, niestety pozostawia na niej lekko tłustą warstwę.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz