Dlaczego zimą warto postawić na aktywny wypoczynek

narty

W porównaniu do lata, zima jest okresem czasu gdy jesteśmy mniej aktywni fizycznie. Stajemy się bardziej leniwi i ospali. Większość czasu spędzamy w domach, wychodzimy z domu zazwyczaj gdy musimy. Wszelkie urlopy rezerwujemy na okres wakacyjny, gdy temperatura jest znacznie wyższa. Czy na pewno warto okres zimy traktować jako okres przejściowy ? Oczywiście, że nie !

Zima to doskonały czas na aktywny wypoczynek, również o tej porze roku warto wziąć kilka dni wolnego i wybrać się na naferie.pl. Nasz organizm z pewnością nam podziękuje, za zmobilizowanie się do większej aktywności fizycznie. Zamiast siedzieć biernie na kanapie i oglądać sporty zimowe przed telewizorem, warto zaszaleć i spróbować ich samych.
Zmiana klimatu, kilka dni w nowym miejscu z pewnością wyrwie nas od zimowej monotonii. Nawet gdy auta pogodowa nie jest typowa jak zima z bajki – ferie zimowe można spędzić aktywnie i nie zapominanie.

Gdy nie mamy pomysłu co robić zimą, warto postawić na zorganizowany wypoczynek. Możemy skorzystać z ofert zarówno w Polsce jak i zagranicą. Wybrać się na wypoczynek samemu czy też z rodziną. A nawet posłać na zorganizowane ferie swoje pociechy i zaznać kila dni odpoczynku.

kobieta na siłowni

Jaką formę aktywnego wypoczynku warto wybrać zimą ?

  • Spacer – Nawet w minusowych temperaturach może być niezwykle przyjemny. Nie tylko podczas lata, może być pięknie. Wycieczki piesze czy to nad morzem lub w górach – o tej porze roku są zupełnie inne. Warto odkryć piękno swojej okolicy zimą na nowo.
  • Sporty zimowe – Prawdziwi fani sportów zimowych, gdy tylko spadnie pierwszy śnieg śmigają na stoki. Te sporty potrafią uzależniać, dostarczają dużej dawki adrenaliny i hartują zarówno ciało jak i ducha. Każdy powinien chociaż raz w życiu spróbować pojeździć na nartach czy też zjechać na sankach z górki. Te sporty nie są zarezerwowane tylko dla dzieci, nigdy nie jest się na to za starym.
  • Kąpiel z morsami – Taka kąpiel jest niezwykle dobra dla naszego zdrowia. Gdy nie ma się żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, warto spróbować zapisać się do klubu morsów. Kąpiel w zimnej wodzie stanowi wyzwanie z którym nie każdy potrafi się zmierzyć. Efekty to zwiększona odporność, zahartowanie ciała i poprawa ukrwienia skóry.
  • Siłownia, fitness lub basen – Te sporty można uprawiać o każdej porze roku. Nie ma więc co szukać wymówek brzydką pogodą. Wystarczy tylko odrobina samodyscypliny by ćwiczenia stały się nawykiem. Każdy z nas znajdzie rodzaj sportu, który polubi i będzie sprawiał radość.

Nie warto pozwolić by zima zbytnio nas rozleniwiła. Powinnyśmy pamiętać o aktywności fizycznej przez cały rok ! Statystycznie to właśnie w okresie zimowym częściej chorujemy i więcej przybieramy na wadzę. Czas powrotu do formy do lata, może okazać się dla nie jednego z nas za krótki. Pora się zmobilizować i zmienić swoje nastawienie. Tak naprawdę to tylko od nas zależy, czy ten okres będzie senny i leniwy czy też pełen pozytywnej energii.

A czy wy stawiacie na aktywny wypoczynek zimą ?

Możesz również polubić

Dodaj komentarz