Przejdź do treści

Z czego składa się smartfon

Z czego składa się smartfon

Z czego składa się smartfon – oto jest pytanie !

Można powiedzieć, że jest to nieodłączny element postępu cywilizacyjnego. Jest symbolem współczesności, każdemu te urządzenie jest znane i wiele z nas korzysta z jego dobrodziejstw na co dzień. Wprowadzenie telefonów komórkowych do sprzedaży, na zawsze zmieniło już nasz świat. Możliwość komunikacji w dowolnym miejscu i o dowolnej porze z dowolną osobą na świecie, stała się początkiem nowej ery. Ery smartfonów….

Te niewielkie urządzenia, są w stanie zastąpić kilka dużych. Obecnie służą nie tylko do komunikacji czy rozrywki, są w stanie uratować ludzkie życie. Nie bez powodu te telefony są nazywane ,,smart”. Mądre korzystanie z ich dobrodziejstw na co dzień, znacznie ułatwiło nam naukę czy też poznawanie świata. Możliwości jakie dają ciągle się poszerzają a jeszcze kilkanaście lat temu takie funkcje w telefonie przekraczały ludzkie pojęcie.

Niestety za jasnym ekranem smartfona, skrywa się mroczna tajemnica. 

Większość osób, nie zdaje sobie sobie sprawy i być może nawet nie chce wiedzieć – jaka jest naprawdę cena smartfona. Coraz to bardziej powszechny konsumpcjonizm, sprawia że coraz częściej zmieniamy różnego rodzaju urządzenia na nowe. Mimo tego, że ciągle są w pełni funkcjonalne.
Niektórzy muszą po prostu nadążyć za modą, być ciągle na topie i trendy. Nikogo już więc nie dziwi, że komóra jest wymieniana na nową co pół roku a laptop by odpalał najnowsze gry musi być zmieniany co roku. Stare urządzenia są passe i lepiej się nie chwalić nikomu komórką sprzed 10 lat.

Film warty obejrzenia

,,Czy wiesz, co się kryje w Twoim smartfonie”

Po obejrzeniu powyższego filmu, uzmysłowiłam sobie jedno. Jak bardzo mało wiem o świecie.
Na co dzień, nie myślimy przecież o tym co sprawia, że dane urządzenia działają. W środku jest elektronika, która działa i tyle chcemy wiedzieć.
Odrzucamy od siebie myśli, że do produkcji współczesnej technologi tak wiele zasobów musi być użyte. Tak wiele ludzi cierpi, podczas produkcji – ciągle do pracy na świecie są zmuszane małe dzieci. Również podczas przeróbki zużytych i zapomnianych ,,zabawek” nie jest łatwo. Bogate państwa, wywożą stare i nie potrzebne już telefony i inne sprzęty do biedniejszych krajów. A tam, miejscowa ludność często gołymi rękami rozbraja każde urządzenie na części pierwsze by móc zarobić na chleb powszedni.
Pozyskiwane samych surowców to nie lada wyczyn. Wiele z części naszego smartfona, jest ukryte głęboko pod ziemią. Przy wydobyciu ich, często w ciężkich warunkach i bez odpowiedniego sprzętu ginie wiele osób. Wszystko po to by ci co siedzą w tym biznesie, mogli napchać sobie kieszenie kolejną kasą. Niestety kasa rządzi światem, ludzkość zaślepiona w dążeniu do bogactw – zapomina o naszej planecie Ziemi….

Pewnie większość z Was, jeśli już wgłębi się bardziej w mroczną tajemnicę smartfonów – nie będzie tak chętna wymieniać co chwilę na nowy. Ja sama, niechętnie musiałam ostatnio zmienić telefon. Producenci różnego rodzaju technologi, nie zapominają o tym, by zrobić sprzęt w taki sposób by nie podziałał za długo.

Dbaj o swój telefon

Możemy mimo tego, starać się dbać o sprzęt elektroniczny i wymieniać go gdy ten się nie nadaje już do użycia. Uwierzcie mi, wymiana komórki tylko dla kilku lepszych parametrów niewiele zmieni w waszym życiu, może za to zmienić życie innych na lepsze.
A jak już zmieniać?  To etui na nowe. Ten praktyczny gadżet, nie tylko chroni smartfona przed uszkodzeniami – jest dobrym sposobem na wyrażenie siebie. Możliwość zaprojektowania obudowy, daje nieograniczone możliwości. Jest to również świetna opcja na prezent dla bliskiej osoby.  Zainteresowanych ślę do linka pod obrazkiem, gdzie można znaleźć wiele gotowych motywów jak i zaprojektować własne.

etui na telefon jak zaprojektować ?
https://zaprojektujetui.pl/

Czy zdawaliście sobie sprawę, ile tak naprawdę kosztuje produkcja smartfonów ?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: