Przejdź do treści

Pielęgnacja to podstawa, chociaż nie bez znaczenia pozostają nawyki i dieta.

witaminy dla urody
Wpływ na wygląd naszej skóry ma wiele czynników. Jej prawidłowa pielęgnacja jest kluczowym z nich, chociaż nie mniej istotne są nasze zwyczaje i nawyki, dieta czy uwarunkowania zewnętrzne. Z całą pewnością przesuszona, pozbawiona naturalnego blasku i ciepłego kolorytu skóra to sygnał, by lepiej zadbać o jej kondycję.
Pielęgnacja to podstawa
Idealna i rozświetlona cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Powinna ona zostać stosownie dobrana przede wszystkim do typu skóry, który jest genetycznie uwarunkowanym i podstawowym jej stanem. Tak cera może być normalna, sucha, tłusta, wrażliwa lub mieszana. Wykorzystywane w codziennej pielęgnacji kosmetyki powinny odpowiadać temu typowi, by maksymalnie reagować na potrzeby naszej skóry.
Nie można również zapominać o tym, iż skóra wraz z wiekiem swoje potrzeby zmienia – z innymi problemami borykają się nastolatki, a z innymi młode lub dojrzałe kobiety. Dobrze jest wziąć to pod uwagę, wybierając pielęgnacyjne specyfiki dla siebie.
Dieta i nawyki mają wpływ
Na zły stan skóry w dużej mierze wpływają też złe nawyki. Niekorzystnie na cerę oddziałuje palenie papierosów. Przez nie skóra szarzeje, staje się mniej sprężysta i ma tendencje do przyspieszonego starzenia się. Podobnie na skórę wpływa długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne – tak naturalne, jak i sztuczne. Rzucenie palenia oraz stosowanie kremów z odpowiednim filtrem i na plaży, i w solarium z całą pewnością poprawią wygląd naszej skóry. Pozytywny skutek odniesie również wzmożony wysiłek fizyczny – w ten sposób dotleni się i uelastyczni nie tylko skóra twarzy, ale też całego ciała.
Skóra stanowi też odzwierciedlenie naszej diety. Nieregularne posiłki, spożywanie dużej ilości produktów wysoko przetworzonych, pełnych sztucznych substancji i składników konserwujących, fast-foody, niedostatek świeżych produktów, w tym warzyw i owoców oraz niewielka ilość pitej wody – z pewnością te negatywne nawyki żywieniowe będą widoczne w naszej pozbawionej naturalnego i zdrowego blasku skórze. Pomogą natomiast regularnie spożywane posiłki, zbilansowane pod względem zapotrzebowania kalorycznego, skomponowane ze świeżych, nieprzetworzonych produktów, pełne sezonowych warzyw i owoców. Nasza skóra odczuje, iż dostarczamy organizmowi składników i substancji odżywczych we właściwych dawkach.
Jednym zresztą z najważniejszym elementów, który wpływa na zdrowie skóry, są witaminy, które uzupełnić można też dzięki odpowiedniemu kremowi, takiemu jak http://www.senseofbeautymag.com/kosmetyki-dr-irena-eris/czas-na-blask-krem-z-witaminami-zwalczy-problem-szarej-skory. Witaminowa zawartość produktów z serii VitaCeric Dr Irena Eris nie tylko odżywia i pobudza skórę, ale pozwala jej również odzyskać zdrowy wygląd oraz opóźnia efekty starzenia się.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: