Co lepiej pić— wodę czy soki ?

dlaczego warto pić wodę

Woda

Niezbędny element naszego życia, jak i nas samych. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której mogłoby jej po prostu zabraknąć. Żyjąc w kraju, gdzie jest jej pod dostatkiem—nie doceniamy na co dzień jej wartości.

Powszechnie uważa się, że to woda jest najlepszym źródłem do gaszenia pragnienia. Mimo tego nie każdy z nas sięga po nią z ochotą. Często wybieramy zamienniki, które nie do końca służą naszemu zdrowiu. Kolorowe napoje gazowane kuszą nie tylko smakiem, ale często też i dodatkowymi właściwościami. Producenci napojów prześcigają się w tym, by wymyślić produkty będące bardziej atrakcyjne od zwykłej wody.

soki owocowe nie za często

Trend na zdrowe odżywianie

W ostatnich latach różnorodność zdrowych soków owocowych w sklepach znacznie wzrosła. Dziś, możemy wybierać nie tylko między smakami, ale i sposobem produkcji. Nastała moda na soki świeżo wyciskane i tłoczone, gdzie nie ma grama dodatkowego cukru. W wielu dietach króluje smoothie, bomba witaminowa, dzięki której na nowo pokochaliśmy niektóre zapomniane owoce i warzywa. Nastał trend na zdrowe odżywianie, staliśmy się świadomymi konsumentami i rzadziej sięgamy po niezdrowe produkty. We wszystkim warto zachować umiar, nawet to, co zdrowe w dużej ilości może nam zaszkodzić.

*Polecam obejrzenie filmu ,,Cały ten cukier", zmienił on moje myślenie odnośnie do trendu na zdrową żywność.

Dlaczego warto pić wodę ? Co nam daje woda ?

  • Jest najbardziej czystym i naturalnym płynem, który dostarcza naszemu organizmowi tego, co niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania
  • Jest częścią nas samych, stanowi nawet 75% całej naszej masy ciała
  • Zapewnia prawidłowy proces trawienia
  • Stabilizuje nasz metabolizm
  • Osłabia nadmierny apetyt
  • Oczyszcza nasz organizm z wszelkich toksyn
  • Poprawia naszą wytrzymałość fizyczną
  • Odpowiada za odpowiednią temperaturę naszego ciała
  • Nic tak nie gasi pragnienia, jak woda (pamiętajmy o tym, że należy pić ją często, ale w małej ilości — wtedy najlepiej jest wykorzystana przez nasz organizm).

Jaką wodę pić ? Mówi się, że woda wodzie nie równa. Najlepiej pić wodę z pewnego naturalnego źródła. Coraz częściej możemy zamówić dostawę wody do domu, taką opcję oferuje http://wodaaquavita.pl/

Co lepiej pić — wodę czy soki ?

Osobiście stosuje się zasady, że to woda jest głównym źródłem picia. Staram się wypijać dziennie około 2 litrów samej wody. Po soki sięgam naprawdę rzadko, traktuje je jako dodatek, a nie zamiennik wody. Zamiast soków preferuje świeże owoce, w takiej postaci są dla mnie zdrowszą alternatywą.

A Wy po co sięgacie najczęściej do picia ?

Komentarze

Instagram

Blog Naturalnie Piękna, powstał w sierpniu 2009 roku. Jeszcze 10 lat temu, nie sądziłam,że moje hobby - potrwa tak długo. Dzięki prowadzeniu bloga, nauczyłam się lepiej dbać o siebie jako kobieta. Codziennie odkrywam nowe tajniki pielęgnacji: jak dbać o włosy, jak mieć zdrową cerę czy też jak troszczyć się o swoje zdrowe. Odkryłam swoje hobby jakim jest robienie domowych kosmetyków. Kosmetyki diy to coś co uwielbiam robić i cieszę się, gdy mogę podzielić się z innymi tym co robię. Na co dzień staram się stawiać na jak najbardziej naturalną pielęgnacje, sięgam głównie po kosmetyki naturalne, lubię też używać produktów polskich marek kosmetycznych. Recenzje kosmetyków to jeden z tematów najczęściej poruszanych na moim blogu. Traktuje to jako wyzwaniem i zawsze staram się włożyć w to dużo pracy i serca. Na blogu poruszam tematy nie tylko kosmetyczne. Znajdziecie tutaj też wiele inspiracji z świata wystroju wnętrz czy też mody. Lubię też dzielić się swoimi doświadczeniami z bycia blogerką i cieszę się, gdy mogę komuś przez to pomóc. Blog nie jest tylko stroną typowo poradnikową. Poruszam tutaj też tematy osobiste czyli w skrócie lifestyle. Zwierzam się z tego jak być mamą, która ma nieco kompleksów i walczy o pewność siebie. Zakładając tego bloga miałam jeden główny cel, nauczyć się kochać siebie i pokazać światu, że każda kobieta może być piękna. Mam nadzieję, że spędzicie tutaj miło czas i znajdziecie tutaj mnóstwo inspiracji