Przejdź do treści

Co lepiej pić ? wodę czy soki?

dlaczego warto pić wodę

Woda

Niezbędny element naszego życia, jak i nas samych. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której mogłoby jej po prostu zabraknąć. Żyjąc w kraju, gdzie jest jej pod dostatkiem—nie doceniamy na co dzień jej wartości.

Powszechnie uważa się, że to woda jest najlepszym źródłem do gaszenia pragnienia. Mimo tego nie każdy z nas sięga po nią z ochotą. Często wybieramy zamienniki, które nie do końca służą naszemu zdrowiu. Kolorowe napoje gazowane kuszą nie tylko smakiem, ale często też i dodatkowymi właściwościami. Producenci napojów prześcigają się w tym, by wymyślić produkty będące bardziej atrakcyjne od zwykłej wody.

soki owocowe nie za często

Trend na zdrowe odżywianie

W ostatnich latach różnorodność zdrowych soków owocowych w sklepach znacznie wzrosła. Dziś, możemy wybierać nie tylko między smakami, ale i sposobem produkcji. Nastała moda na soki świeżo wyciskane i tłoczone, gdzie nie ma grama dodatkowego cukru. W wielu dietach króluje smoothie, bomba witaminowa, dzięki której na nowo pokochaliśmy niektóre zapomniane owoce i warzywa. Nastał trend na zdrowe odżywianie, staliśmy się świadomymi konsumentami i rzadziej sięgamy po niezdrowe produkty. We wszystkim warto zachować umiar, nawet to, co zdrowe w dużej ilości może nam zaszkodzić.

*Polecam obejrzenie filmu ,,Cały ten cukier”, zmienił on moje myślenie odnośnie do trendu na zdrową żywność.

Dlaczego warto pić wodę ? Co nam daje woda ?

  • Jest najbardziej czystym i naturalnym płynem, który dostarcza naszemu organizmowi tego, co niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania
  • Jest częścią nas samych, stanowi nawet 75% całej naszej masy ciała
  • Zapewnia prawidłowy proces trawienia
  • Stabilizuje nasz metabolizm
  • Osłabia nadmierny apetyt
  • Oczyszcza nasz organizm z wszelkich toksyn
  • Poprawia naszą wytrzymałość fizyczną
  • Odpowiada za odpowiednią temperaturę naszego ciała
  • Nic tak nie gasi pragnienia, jak woda (pamiętajmy o tym, że należy pić ją często, ale w małej ilości — wtedy najlepiej jest wykorzystana przez nasz organizm).

Jaką wodę pić ? Mówi się, że woda wodzie nie równa. Najlepiej pić wodę z pewnego naturalnego źródła. Coraz częściej możemy zamówić dostawę wody do domu, taką opcję oferuje http://wodaaquavita.pl/

Co lepiej pić — wodę czy soki ?

Osobiście stosuje się zasady, że to woda jest głównym źródłem picia. Staram się wypijać dziennie około 2 litrów samej wody. Po soki sięgam naprawdę rzadko, traktuje je jako dodatek, a nie zamiennik wody. Zamiast soków preferuje świeże owoce, w takiej postaci są dla mnie zdrowszą alternatywą.

A Wy po co sięgacie najczęściej do picia ?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: